Reklaam sulgub sekundi pärast

Intiimhügieeni ABC! Kiirematele Vagisani tooted testimiseks!

Piinlik lugu! Intiimpiirkonnas on põletustunne ja sügelus. Põhjust paanikaks aga pole, sest sellise probleemiga on mingil eluhetkel kimpus olnud pea iga naine. Ebamugavustunde tekkimises võib olla mitu süüdlast.

 

Piinlik lugu! Intiimpiirkonnas on põletustunne ja sügelus. Põhjust paanikaks aga pole, sest sellise probleemiga on mingil eluhetkel kimpus olnud pea iga naine. Ebamugavustunde tekkimises võib olla mitu süüdlast.

Tegu on tõesti levinud probleemiga ja seetõttu pole mõtet vaikselt edasi kannatada, vaid rääkida avameelselt spetsialistiga. Kahjuks on naistearstide järjekorrad sageli pikad. Väga ebamugav on selliste nähtudega arstiaega oodata. Õnneks saab õigete vahenditega sümptomeid leevendada. Veel parem – probleemi saab korraliku intiimhügieeniga ka ennetada. Mure eiramine võib aga olukorra hoopis hullemaks ajada. 

 

Loomulik tasakaal

Põletustunne, sügelus ja punetus võivad tekkida tupes leiduva normaalse mikrofloora tasakaaluhäire tagajärjel. Naiste intiimpiirkond on keeruline ja koosneb erinevatest osadest. Muutused välistel suguelunditel mõjutavad ka sisemisi organeid ja vastupidi. Ometi pole loodus midagi juhuse hooleks jätnud ning tupepiirkond on varustatud isepuhastus ja -kaitsesüsteemiga. Terves tupes elutsevad piimhappebakterid, mis muudavad keskkonna happeliseks. See aga ei meeldi haigustekitajatele, kes happelises keskkonnas edukalt paljuneda ei suuda. Kui kaitsekiht kahjustada saab, on nahk õrnem igasuguste ärritajate suhtes. Samuti saavad nüüd vabalt paljuneda igasugused halvad bakterid. Nahk taastab küll tasapisi oma kaitsekihi, kuid see on aeganõudev protsess. Seetõttu ongi väga oluline säilitada tupepiirkonnas loomulik tasakaal. Siinkohal tasuks tähelepanu pöörata asjaolule, et liigne pesemine valede vahenditega võib olla sama kahjulik kui pesemata jätmine.

 

Peamised ärritajad

Üllatusena võib tulla asjaolu, et paljudes tupe mikroflooraga seotud probleemides võivad süüdi olla tavalised duši- ja pesugeelid. Nende koostises olevad ained kahjustavad tupe normaalset happelist keskkonda. Seepärast polegi kasulik nendega intiimpiirkonda pesta. Halvasti võivad mõjuda ka karvaeemalduskreemid, säilitus- ja lõhnaaineid sisaldavad intiimspreid ja niisked salvrätid. Kahjulike ainete nimekirjas on ka kloor, mida teatavasti leidub basseinivees.

Ebamugavat ärritustunnet tekitavad ka hõõrdumised, milles on süüdi stringid, liiga kitsad püksid või isegi kare tualettpaber. Seetõttu tasuks rohkem kanda õhulisemaid riideid ja nahasõbralikke materjale. Nahale meeldivad naturaalsed kiud, näiteks puuvill. Samuti tekitab hõõrdumist ja nahaärritust seks, mistõttu tuleks enne, vajaduse korral ka pärast vahekorda nahka määrida kaitsva kreemiga. Hõõrdumise vähendamiseks sobib suurepäraselt libesti.

Naiste intiimpiirkonnas tekitab probleeme ka haudumine. Selles on süüdi liibuv riietus, sünteetilisest materjalist aluspesu, vahekilega pesukaitsed ja nailonist sukkpüksid. Soe ja niiske keskkond soodustab seente tekkimist ja bakterite levikut. Samuti tuleb vältida nakkushaigusi, mida levitavad bakterid elavad ebapiisavalt puhastatud mullivannis või aurusaunas. Tualetis käies jälgi ka oma pühkimistehnikat – ikka eestpoolt tahapoole!

 

Mida tegema peaks?

Arsti poole tuleks kindlasti pöörduda, kui tupevoolus suureneb. Tupp on niiske keskkond ja seetõttu on natuke voolust aeg-ajalt täiesti normaalne. Muretsemiseks on põhjust, kui voolus on imeliku lõhnaga, teistsuguse koostisega või ebanormaalselt palju. Näiteks tupeseene korral muutub voolus paksemaks ja tükiliseks. Arstikülastuse peab ette võtma loomulikult ka siis, kui ebanormaalsele voolusele lisandub valu alakõhus ja tekib palavik. Samuti peab vastuvõtule minema intiimpiirkonnas esineva põletustunde, valu, sügeluse ja punetuse korral. Günekoloog teeb läbivaatuse ja võtab vajalikud proovid. Seejärel on tal võimalik täpselt diagnoosida, mis haigusnähtusid põhjustas. Nii saab tohter määrata õige ravi.

Ka ise saad enda heaks üht-teist teha. Ära kasuta tupepiirkonna pesuks leeliselisi pesuvahendeid. Selleks vali hoopis spetsiaalne intiimpesugeel, mis sinu mikrofloora tasakaalu tugevdab. Aluspesu võiks olla naturaalsest kiust ja seda tuleks pesta vähemalt 60 kraadi juures. Samuti toimi rätikutega. Osta koju pehme tualettpaber. Nende lihtsate soovituste järgmine aitab kindlasti kaasa tupe normaalse happelise keskkonna säilimisele. Sina aga ei pea enam piinlikkusest punastama ega ebamugavustundest nihelema!

Kui sulle valmistavad muret eelmainitud ärritajad, siis on hea võimalus võtta toode testimiseks Buduaari preemiafondist, mille leiad SIIT!

Kui oled toodet katsetanud, kommenteeri seda ka Buduaari foorumis ja selle artikli kommentaariumis!

 

Kõik tooted on käsimüügis saadaval üle Eesti.

 

Kaisa Ruul

 

 

 


 

[gallery ids="1940500,1940508,1940517"]