Jood kohvi – elad kauem?

Jood kohvi – elad kauem?

Kas teadsid, et paar tassikest kohvi päevas võib pikendada sinu eluiga? Just nii selgust värskest teadlaste korraldatud uuringust!

Kas teadsid, et paar tassikest kohvi päevas võib pikendada sinu eluiga? Just nii selgust värskest, teadlaste korraldatud uuringust!

Kohvijoojate statistika näitab, et neil, kes olid öelnud, et joovad kaks või rohkem tassi kohvi päevas, oli eluiga kuni 16 protsenti kõrgem kui neil, kes kohvi ei joonud. Naiste seas oli kohvi joojate ja mittejoojate vahe seejuures suurem kui meeste seas, vahendab  sciencenews.org.

Teadlaste sõnul pakub kohvijoomine kaitset mitme tõsise terviserikke eest, sealhulgas südamehaiguse, insuldi ja isegi nakkushaiguste eest. Kuid siiski juhivad uuringu autorid tähelepanu ka sellele, et tulemusi pole esialgu vaja ülemäära tõsiselt võtta. Kohvijoomise andmed rajanevad vaid ühel ühekordsel küsitlusel ega tarvitse olla täpses kooskõlas kohviharjumuse ja selle muutustega pikema aja jooksul. Meditsiinispetsialistide sõnul ei ole mõtet hakata oma kohvijoomise harjumusi muutma ning pole mõtet loota, et kui sa praegu üldse kohvi ei joo, siis selle tarbima hakkamine tooks kaasa eluea kasvu.

Samuti ei ole uuringu tulemustest selgunud, mis aine kohvi elukaitsva toime aluseks võiks olla. Uuringus osales enam kui 400 000 inimest.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid