Käimine on moes

15 kommentaari
Käimine on moes

Käimine on moes   Alustasin hooaega isikliku rekordiga – 40116 sammu, neist 21662 aeroobsed.   Olenemata alast, mida harrastad, on tuttav tunne, et iga päev sama treeningplaani järgides muutub trenn ajapikku igavaks ning liikuma saamiseks on vaja end aina enam sundida. Et selliseid olukordi vältida, annan järgnevalt enda peal katsetatud, toimivaid juhtnööre, kuidas järjepidevalt liikumisest mõnu tunda ning oma tulemusi selliselt parandada, et see tervisele ei hakkaks, kuid samas siiski tulemusi annaks. Kasutada saab neid soovitusi pea igal alal.

Alustasin hooaega isikliku rekordiga – 40116 sammu, neist 21662 aeroobsed.

 

Olenemata alast, mida harrastad, on tuttav tunne, et iga päev sama treeningplaani järgides muutub trenn ajapikku igavaks ning liikuma saamiseks on vaja end aina enam sundida. Et selliseid olukordi vältida, annan järgnevalt enda peal katsetatud, toimivaid juhtnööre, kuidas järjepidevalt liikumisest mõnu tunda ning oma tulemusi selliselt parandada, et see tervisele ei hakkaks, kuid samas siiski tulemusi annaks. Kasutada saab neid soovitusi pea igal alal.

 

Tuleta meelde, kuna sa viimati käisid lihtsalt kõndimas üle 30 minuti korraga?

 

Ära peta end sellega, et 3 korda nädalas treeniv inimene on füüsiliselt aktiivne. Väide ei pea paika, kui sa oled üks nendest, kes treenib nädalas 3 või rohkem korda, kuid sõidab ülejäänud aja autoga uksest ukseni. Kui oled üks nendest, siis loe kindlasti edasi, sest igapäevane liikumine muude tööde-tegemiste vahel on tähtis südametervisele!

 

Igapäevase liikumise käepäraseks hindamiseks on fookuses sammud ja sammulugemine. Päeva rekord ei ole enam ammu see, mille poole soovitan pürgida, kuigi ergutav on näha oma sammulugejal numbrit, mis on suurem, kui kunagi varem. Veelgi parem on tõdeda, et rekord on jällegi saadud vaid tänu harjumusele vältida ühistranspordi kasutamist ja seda ka reisidel. Nii kogunevad sammud märkamatult ja samaaegselt saab ümbrus palju paremini tuttavaks.

 

Aga mida siis ajan taga, kui mitte võimalikult suurt sammude arvu päeva jooksul? Esialgu käisin ka mina tõepoolest eesmärgiga, et oma igapäevaste tegevuste kõrvalt võimalikult palju samme koguda. Edasi hakkasin aga järjest enam tähelepanu pöörama järjepidevusele ning avastasin, et pikema perioodi (Käi Jala! võistlusperiood on 4 nädalat) jooksul on hoolimata üksikutest väga korralikest tulemustest, minu päeva keskmine vaid vaevu üle 10000 – ise pidasin end väga palju liikuvaks inimeseks.

 

Edaspidi olen seadnud eesmärgiks kuu keskmise hoidmise teatud tasemel, mis on tegelikkuses palju keerulisem, kuid samalajal tervisele parem. Soovitatakse ju päevas teha igal tervel inimesel vähemalt 10000 sammu.

 

Eelmise aasta lõpus osalesin Käi Jala! Tervisekõnni detsembri võistlusel ja võtsin eesmärgiks, et ükski päev ei tohi tulemus tulla alla 10000 sammu. Seda soovitan ka kõigil teistel proovida, kellel muidu motivatsioon kaduma kipub. Ise põrusin selle eesmärgi täitmisel mitmel päeval. Nüüd siis katsetan kevadvõistlusel uuesti.

 

Olenemata eesmärgist, mis järgnevaks hooajaks endale seate, soovin Teile edu ja järjekindlust selle saavutamisel ja pidage meeles, et igapäevane mõõdukas liikumine on hädavajalik Teie südame tervisele.

 

Kohtumiseni Käi Jala! Tervisekõnnil 15. mai – 15. juuni.

 

Kõnnime elu ilusaks!

www.kaijala.ee

Pilt:  iStockphoto