KAISA ABNERI eratreenerist kallim paljastas naistele valusa tõe

Karin Karu

pilt: Jüri Kartul

Tegelikult ei vasta näiteks sugugi tõele, et jõusaali minnes hakkavad naistel lihased mühinal kasvama ja samuti ei vasta tõele ka see, et kui sa tahad kaalust alla võtta, siis õhtul enam süüa ei tohi.

Rääkides jõusaalis treenimisest, siis naised ei tohiks seda kindlasti peljata. “Looduse poolt on naistele antud palju vähem testosterooni, kui meestele, seega ka parima tahtmise juures ei kasva see lihas niimoodi nagu meestel. Kokkuvõttes – jõusaalitrenn ei tee naisi mehelikeks, vaid toob esile kauni liivakella figuuri,” ütleb Kuusnõmm.

Raigo paljastas ka valusa tõe ja see on – kui sa tõepoolest tahad treenitud figuuri, siis seda ei saavuta paari nädala ega ka paari kuuga. Trenni tuleb teha regulaarselt ja jätkusuutlikult. Kaalust alla võtta rasva arvelt on väga raske ja see võtab samuti aega. Kui sa hakkad dieeti pidama, siis esmalt langeb kaal hoopis vedeliku arvelt.

Rääkides aga toitumisest, siis kaalust alla võtmise eesmärgil on oluline, et sa tarbiksid vähem kaloreid kui sa ära kulutad. See, mis kell sa need kalorid sisse sööd, ei mängi mingit rolli.

Loe treeningu ja toitumisega seonduvatest müütidest ka Buduaari jõulunumbrist.