Kaneel teeb saledaks? 5 põhjust, miks seda tarbida

Kaneel teeb saledaks? 5 põhjust, miks seda tarbida

Kaneel on üks väärtuslikemaid ning aromaatsemaid ürte, mida me tänapäeval teame ja tunneme. Kaneeli lisatakse kookidele, küpsistele, isegi kohvile ja kakaole. Kaneel sisaldab märkimisväärses koguses kaltsiumit, kiudaineid, rauda, antioksüdante ning on meie organismile mitmel moel kasulik. Allpool on välja toodud 5 fakti kaneeli kasulikkuse kohta meie organismile.

Kaneel on üks väärtuslikemaid ning aromaatsemaid ürte, mida me tänapäeval teame ja tunneme. Kaneeli lisatakse kookidele, küpsistele, isegi kohvile ja kakaole. Kaneel sisaldab märkimisväärses koguses kaltsiumit, kiudaineid, rauda, antioksüdante ning on meie organismile mitmel moel kasulik.

Allpool on välja toodud 5 fakti kaneeli kasulikkuse kohta meie organismile.

1. Kaneel aitab kaalust alla võtta!

Kaneeli tarbimine hoiab veresuhkrutaseme tasakaalus, mille tulemusena ei teki meil ootamatuid näljahoogusid. Just neil hetkedel kiputakse sageli ebatervislikku toitu sööma, sest kui veresuhkru tase langeb järsult, ei suuda me oma isusid kontrollida. Lisaks kiirendab kaneeli tarbimine ainevahetust. Lisa kaneeli jogurtile, putrudele, smuutidele, kohvile ja küpsetistele. Väga hea idee on näiteks juua sooja piima mee ja kaneeliga – seda tasub külmal ajal ka lastele pakkuda.

2. Kaneel rahustab meie siseelundkonna organeid!

Kaneel aitab kõikvõimalike seedeprobleemide korral, olgu tegu ärritunud soole sündroomiga, kõhupuhitustega, iiveldushoogudega või kinnise kõhuga. Lisaks on erinevad uuringud näidanud, et kaneeli regulaarne tarbimine leevendab kõhuvalu ja krampe.

3. Kaneel kaitseb igemeid!

Kaneeli lisatakse nätsudele ja suuloputusvedelikele, sest kaneelis sisalduvad antioksüdandid kaitsevad meie igemeid ja hambaid. Lisaks parandab kaneeli tarbimine ebameeldivat hingeõhku.

4. Kaneel rahustab ärritunud nahka ning aitab aknest vabaneda!

Tänu antibakteriaalsetele omadustele aitab kaneeli tarbimine rahustada ärritunud ja punetavat nahka ning võidelda aknega. Lisaks leevendab kaneel lihasvalu ja isegi liigeste valu – lisa massaažiõlile pisut jahvatatud kaneeli ja masseeri sellega valutavaid lihaseid ja liigeseid. Pool teelusikatäit kaneeli päevas teeb sinu nahaga imet, seega lisa seda julgelt oma kohvile või jogurtile/keefirile.

5. Kaneel kaitseb südame tervist.

Kaneeli ja tüümiani tarbimine teevad meie südamele head. Kui tarbid sageli rasvaseid toite, mis teadupärast meie südamele just kõige kasulikumad ei ole, siis lisa oma menüüsse kaneeli, sest see aitab rasvasid seedida. Sellegipoolest tuleks rasvaste söökidega piiri pidada.

Allikas: womanitely.com