Karin Karu: 6 sammu tervema, õnnelikuma ja ilusama sinuni!

Karin Karu: 6 sammu tervema, õnnelikuma ja ilusama sinuni!

Sügis on ametlikult käes ning alanud on ka külmetushaiguste ja viiruste hooaeg. Kuid kas teadsid, et tegelikult on võimalik aastaringselt terve ja energiline olla – selleks pole vaja muud kui õiget eluviisi ja positiivset ellusuhtumist. Negatiivse hoiakuga inimesed, kes kipuvad üleliia muretsema, jäävad ka kergemini haigeks. Siin on 6 sammu tervema, energilisema ja ilusama sinuni!

Sügis on ametlikult käes ning alanud on ka külmetushaiguste ja viiruste hooaeg. Kuid kas teadsid, et tegelikult on võimalik aastaringselt terve ja energiline olla – selleks pole vaja muud kui õiget eluviisi ja positiivset ellusuhtumist. Negatiivse hoiakuga inimesed, kes kipuvad üleliia muretsema, jäävad ka kergemini haigeks.

Siin on 6 sammu tervema, energilisema ja ilusama sinuni!

1. Tugevda oma immuunsussüsteemi!

– Alusta oma organismi karastamisega juba täna. Magamistoas võiks temperatuur olla 17-18 kraadi sooja, mitte rohkem. Kui me magama jääme, siis meie kehatemperatuur langeb ning jahedas toas on uni palju parem. Ideaalis võis magamistoa temperatuur olla pisut veelgi madalam, näiteks 15-16 soojakraadi. Kui meie organism harjub sellise temperatuuriga ära, muutub ka immuunsussüsteem tugevamaks.

– Harjuta end külma duši all käimisega! See teeb sinuga imet – külma duši all käimine karastab ja trimmib nahka, paneb vere käima ja annab korraliku annuse energiat, mida jätkub terveks päevaks. Ka sinu ainevahetus läheb sedasi kiiremini käima! Kõigepealt, kui sa duši alla lähed, pese end sooja veega ning seejärel lase end külma veel alt läbi. Alguses piisab ka 5 sekundist, ent ideaalis võiksid sa külma vee all olla tervelt minuti. Selle tulemusena muutub sinu nahk ilusamaks ja organism tugevamaks.

2. Liigu värskes õhus!

Õhutemperatuur langeb ning selleks, et sinu keha sellega harjuks, tuleks igapäev värske õhu käes liikuda. Kes jooksma või sörkima minna ei jaksa, siis tehke näiteks pooletunnine kiirkõnd või kasvõi jalutuskäik! Liikuma peab!

3. Söö palju värsket ja joo vett!

 – Sügishooajal on värsket kraami nii palju – õunad, pirnid, ploomid ja kindlasti tasuks just praegu süüa ka värskeid viigimarju! Jah, tegu on importkaubaga, ent viigimarjade sisu on sellegipoolest väga kasulik ja kui need korralikult puhtaks pesta, võib viigimarju rahus koos koorega nautida. Igapäev tuleks süüa vähemalt 500 grammi värskeid puu- ja köögivilju! Mitte keedetud, sest nii kaovad paljud vitamiinid. 

– Joo vett! Oluline on, et vesi, mida sa jood, sisaldaks looduslikke mineraalaineid! Hoia vett pidevalt lähedal, nii tekib sul harjumus vett juua. Vett tuleb juua terve päeva jooksul pigem väikestes kogustes korraga, kui poole liitri kaupa. Päevas võiks tarbida 1,5-2 liitrit vett, vajadusel rohkem. Kõik oleneb sellest, kui palju vedelikke sinu organism toidust kätte saab.

4. Maga korralikult!

Inimese keskmine unevajadus on 8 tundi ööpäevas, kui sa igal ööl seda täis ei maga, pole hullu, aga kui sul õnnestub vaid kord-kaks nädalas kaheksa tundi järjest magada, siis muutub sinu organism nõrgemaks ja haigustele vastuvõtlikumaks. Tunned end pidevalt väsinuna, see tekitab omakorda vajadust rohkem süüa ning siit need lisakilod tulevadki. Korralik uni on väga tähtis! 

5. Piira alkoholi tarbimist!

Mida vähem alkoholi sa jood, seda parem. Klaasike punast veini pärast tööpäeva on lubatud vaid siis, kui sellele ei järgne vajadust teise klaasi järgi. Ära väsita oma keha liigse alkoholiga. Lisaks sisaldab alkohol suhkruid, mis toovad kaasa soovimatud lisakilod, ja mis veel – alkoholi juues tekib alati isu millegi tahkema järgi, kuigi tegelikult meil kõht tühi ei ole. Seega kui sa jood alkoholi (mis juba omakorda sisaldab kaloreid), siis sa sööd samuti rohkem kui sa muidu sööksid. 

6. Ole positiivsem!

Elu on ilus ja see, millist elu sa elad, sõltub sinust endast! Õpi nägema head ka väikestes asjades, muuda oma suhtumist, ole rõõmsam. Tee inimestele komplimente, naerata, tegele vabal ajal asjadega, millest sa rõõmu tunned. Hinda elu ja kõike ilusat, mida see meile pakub. 

Ilusat ja vahvat sügist!

Karin Karu