KAS BEEBIPILLIDEGA PEAB vahepeal pausi tegema?

pilt: Shutterstock

Woman's Health

Hiljutisest USA-s läbiviidud uuringust selgus, et 900-st naisest, kes sõid beebipille, ligi pooled uskusid, et selleks, et püsida ka edaspidi tervena, peaksid nad vahepeal pillide tarbimisse pausi tegema. Doktor Deborah Bateson kinnitas, et kui eesmärgiks pole just rasedaks jääda, siis pausi tegemine pole vajalik, vahendab ajakiri Woman`s Health. 

“Kui oled endale leidnud beebipillid, mis sulle sobivad, siis pausi tegemine pole vajalik. See ei aita su tervislikule seisundile kuidagi kaasa,” sõnas Bateson.

Arsti sõnul beebipillide tarbimisse pausi tegemine ning seejärel nende uuesti alustamine võib kehas esile kutsuda ebameeldivaid kõrvalnähte, kui hormoonitase vahetub. See aga mõjub kehale kurnavalt.

Batesoni sõnul aina enam naisi soovib tänapäeval kasutada mitte hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid või vähemalt selliseid vahendeid, mis sisaldaksid võimalikult vähe hormoone. Kuna aga praegusel ajal on olemas nii mitmeid erinevaid variante, soovitab Bateson pöörduda oma günekoloogi poole leidmaks just sulle sobiliku vahendi.