Kas mahetoit on ikka nii tervislik?

Kas mahetoit on ikka nii tervislik?

Kas mahetoit on tervislikum? Selle küsimuse üle on pikalt vaieldud. Nüüd leidsid ka Ameerika teadlased, et mahetoit ei erinegi väga poetoidust.

Kas mahetoit on tervislikum? Selle küsimuse üle on pikalt vaieldud. Nüüd leidsid ka Ameerika teadlased, et mahetoit ei erinegi väga poetoidust.

Teadlased eesotsas Crystal Smith-Spangleriga kogusid informatsiooni enam kui kahesajast uurimustööst ning leidsid, et nii tava- kui ka mahetoidud sisaldavad põhilisi toitaineid pea ühepalju, kuigi tavatoidus esineb pestitsiidijääke rohkem kui mahetoidus. Kasutatavad kemikaalid jõuavad sageli juurviljade, puuviljade ja muude põllumajandussaaduste kiududesse. Praktiliselt kõik taolised kemikaalid on inimorganismile mürgised, mõned rohkem, teised vähem. Siiski jäi antud vaatluse alla võetud uurimustes toidus sisalduvate pestitsiidide kogus valitsuse lubatud normi piiresse.

Lisaks selgus mõnedest uuringutest, et mahepiim sisaldab oomega-3-rasvhappeid jällegi rohkem kui tavapiim.

 

Mis on mahetoit? 

• Mahetoodete kasvatamisel pole kasutatud kunstväetisi, taimekaitsevahendeid ega pärilikult muundatud organisme (GMO-sid turustavad USA firmad püüavad küll peale suruda arvamust, et muundviljad on ka ökotoit). Keelatud on loomade kasvu soodustamine hormoonide abil. 

 

5 põhjust, miks minna üle mahetoidule:

*See on tervislik. Mahetoit on kõrgema toiteväärtusega ning selles on rohkem vitamiine, mineraalaineid, asendamatuid aminohappeid ja antioksüdante, sest taimed on kasvanud tasakaalustatud ja puhtas pinnases.

*Mahesöök-jook on saadud viljast, mille kasvatamisel pole kasutatud kunstväetisi ega keemilisi taimekaitse- ja putukatõrjevahendeid.

*Maheloomade kasvatamisel ei kasutata antibiootikume ega hormoone, neid toidetakse täisväärtusliku mahesöödaga ning koheldakse inimlikult.

*Mahekraamis pole kasutatud sünteetilisi lisaaineid.

*Mahesöök-jook maitseb ja lõhnab paremini.

 

Buduaar.ee

allikas:bbc.co.uk

 

 

Sarnased artiklid