KUI TIHTI PEAKS tegelikult pissil käima?

Ajakiri Elle

123rf.com
123rf.com

Paljud meie seast kipuvad muretsema, et kui nad liiga tihti tualetis pissil käivad, on see ikka normaalne. Kas näiteks seitse korda WC-d külastada on normaalne? Aga kaheksa? Kui tihti terve inimene tegelikult pissil käima peaks?

 

Meie kliimas käivad naised pissil keskmiselt kuus korda päevas ning ühe korra öö jooksul. Meestel on see arv vastavalt viis korda päeval ja korra öösel. Kui sa käid pissil vähe, siis tähendab see, et su keha on dehüdreeritud. Ja kui sinu uriin näeb välja veel väga kollane, siis tähendab see, et jood liiga vähe vett.

Uriinieritust mõjutab väga suurel määral ka see, palju sa päeva jooksul vedelikke tarbid, eriti kohvi ja energiajooke, aga ka see kas sööd vedelad toitu ning kas teed trenni, käid saunas või higistad. 

Ka ei soovita arstid pissi liiga kaua kinni hoida. Kui seda pidevalt tegema kipub, siis venib põis välja ja tulemuseks on see, et aju ei saa enam aru, millal põis täis on. Samuti võib tagajärjeks olla kuseteede põletik. Kui põit regulaarselt ei tühjendata, siis satuvad bakterid sinna üsna kiirelt. Lisaks võivad kahjustada saada ka neerud. Kui uriin satub tagasi neeru kanalitesse, võib see põletikku põhjustada.