Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

KUIDAS MAGUSASÕLTUVUSE surnud ringist välja saada?

Meeletu magusaisu võib rikkuda kõik - kontrollimatud õgimised seni kuni sa tunned, et kõht läheb lõhki ja süda on juba nii paha, et sa ei suuda olla. Tegelikult ei tähenda meeletu magusa söömine sugugi seda, et organism vajab suhkrurohkeid toite ning isegi kui terve tahvel šokolaadi koos paari koogiviiluga söödud saab, tuleb magusaisu mõne aja pärast uuesti tagasi.

Meeletu magusaisu võib rikkuda kõik – kontrollimatud õgimised seni kuni sa tunned, et kõht läheb lõhki ja süda on juba nii paha, et sa ei suuda olla. Tegelikult ei tähenda meeletu magusa söömine sugugi seda, et organism vajab suhkrurohkeid toite ning isegi kui terve tahvel šokolaadi koos paari koogiviiluga söödud saab, tuleb magusaisu mõne aja pärast uuesti tagasi.

Selline äärmuslik magusaisu viitab ekspertide sõnul mitmele võimalikule toitainepuudusele, mida ei tohiks kindlasti ignoreerida.

Nimelt on teadlased ning toitumiseksperdid teinud selgeks, et kui pikema perioodi jooksul saadab keha välja signaali suhkrurohke toidu järele, siis tegelikkuses võib organismil olla puudus lausa mitmest mineraalainest: kroomist, fosforist, süsinikust või väävlist.

Menüüsse tuleks lisada värskeid puuvilju, köögivilju ning kõrge valgusisaldusega loomseid toite nagu juust, liha, munad, kala ning teised piimatooted.

Magusast tasub aga eemale hoida või seda mõistlikus koguses tarbida – terve tahvel šokolaadi ekspertide sõnul kasulik ei ole ning organismi vajadusi ei rahulda.

Kui sa tunned, et sind valdavad meeletud magusasööstud, mis lõpevad inetu õgimisorgiaga, siis vaata kriitilise pilguga üle oma menüü ja jäta suhkrurohked toidud mõneks ajaks üldse välja. Lisa menüüsse täisväärtuslikke toite ja nagu eelpool mainitud sai, siis puuviljad, köögiviljad ja kõrge valgusisaldusega loomsed toidud nagu juust, liha, munad, kala ja kreeka jogurt võiksid kindlasti regulaarsel tarbimisel olla.

Allikas: shape

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness