KUIDAS ÕPPIDA ENNAST kehtestama: 3 suurt sammu

Shutterstock

Psychology Today paberväljaanne

Sa tahaksid olla õnnelik ja energiline, kuid miskipärast tunned sa väga tihti, et sa lihtsalt ei ole seda. Sa oled kurnatud, väsinud ja rahulolematu oma eluga – võibolla tuleb see sellest, et sa ei oska ennast kehtestada ega väärtustada. 

Need kolm sammu aitavad sind

Õpi tunnetama oma piire

Kui sulle miski ei sobi, siis ütle see välja ja ära tunne ennast halvasti – sinu eesmärgiks ei saa olla teiste inimeste õnnelikuks tegemine. Sinu eesmärgiks peaks olema iseenda õnnelikuks tegemine. Tunneta ära, mis sulle sobib ja mis mitte ning tee ennast kuuldavaks.

Õpi ütlema “ei”

Sa ei pea alati jooksma, kui keegi sinult midagi palub. Sul on õigus öelda “ei” ja selles ei ole midagi halba. Lõpeta iseendas kahtlemine ja kartmine. Õpi ütlema “ei” – nii säästad iseennast ja sinu elu muutub kordades paremaks.

Õpi oma aega väärtustama

Võimalik, et sinu sõbrad, lähedased või töökaaslased on harjunud sellega, et sinuga saab alati arvestada ja samal ajal tunned sa ise, et sa annad endast liiga palju välja. Sa tunned, et oled kurnatud ja väsinud, sest sa ei anna iseendale piisavalt aega – õpi oma aega väärtustama. Võta aega iseenda jaoks niipalju kui sul on seda vaja ja jäta minemata kohtumistele-üritustele, kuhu sa tegelikult minna ei taha.