Maailma kiireim lõõgastumise harjutus

Üks hingetõmme võib muuta kogu sinu sisemist tunnetust. See on hingetõmme, mis asendab mureliku ja pinges sisetunde uue helge sisetundega. Ühest korrast muidugi ei pruugi piisata, aga harjutamine teeb meistriks- proovi seda harjutust ning varsti ei hoia sa  ühtegi halba emotsiooni ega tunnet enda sees. 

Üks hingetõmme võib muuta kogu sinu sisemist tunnetust. See on hingetõmme, mis asendab mureliku ja pinges sisetunde uue helge sisetundega. Ühest korrast muidugi ei piisa, pead seda iga päev tegema, kuni avastad, et valu, kurbus ja kurjus ei pesitse enam sinu sees. 

See harjutus on mõeldud vastureaktsiooniks ootamatutele stressisituatsioonidele. See leevendab lihaste pingusolekut, lõualuude kramplikust, hingamise ebarütmilisust ja halbade emotsioonide teket.
Et see oleks efektiivne, tuleks harjutada mitu korda päevas ja stressisituatsioonis. Omal valikul – silmad lahti või kinni.

Esimene samm: teadvusta endale, mis sind häirib – telefoni pinisev helin, kellegi sarkastiline märkus, soov suitsetada, murettegev mõte või miski muu. Sellest saab vihje, et peaksid harjutusega alustama.

Teine samm: korda endamisi “ergas meel, rahulik keha”

Kolmas samm:
naerata sisemiselt oma suu ja silmadega. See takistab näo lihastel tegemast hirmu või viha väljendavaid grimasse. See naeratus on pigem tunne kui midagi, mida teised välispidiselt peaksid märkama.

Neljas samm: hinga sügavalt sisse, lugedes samal ajal kolmeni, kujuta ette, et hingetõmme algab su jalataldadest. Siis hinga välja, nüüd kujuta ette, kuidas õhk liigub tagasi alla mööda su jalgu ja taldadest välja. Lase lõug, keel ja õlalihased lõdvaks.

Paarikuuse harjutamise tagajärjel saab sellest harjutamisest automaatne oskus.

[allikas: http://prospectivemembers.kaiserpermanente.org]