Marika Blossfeldti sulest ilmus uus raamat ”Looduslik toit. Ehe ja tervendav”

Marika Blossfeldti sulest ilmus uus raamat ”Looduslik toit. Ehe ja tervendav”

Uus raamat on järg raamatule „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu“ ning pakub teavet ja innustust toiduvalmistamise, teadliku söömise, enda eest hoolitsemise ja looduslähedase eluviisi kohta.

Uus raamat on järg raamatule „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu“ ning pakub teavet ja innustust toiduvalmistamise, teadliku söömise, enda eest hoolitsemise ja looduslähedase eluviisi kohta.

Uues raamatus selgitab autor, kuidas säilitada seedetrakti tervist, tugevdada immuunsüsteemi, puhastada keha ja vaimu, ennetada põletike teket ning langetada kehakaalu. Viimast mitte kalorite lugemise ega dieedi pidamisega, vaid lihtsalt maitsvate ja kosutavate toitude söömisega.

Uuest raamatust võib õppida, kuidas otstarbekalt kasutada hingamist, teadlikkust ja naudingut, et hoida ära stressi, kaalutõusu ja seedehäireid. Toitumise ja elustiili peatükkidele järgnevad tervislike ja kergesti valmistatavate terviktoitude retseptid – muu hulgas hapendatud köögiviljad, juuretisest valmistatud leivad ja küpsetised alternatiivsetest jahudest.

2009. aastal esmakordselt ilmunud „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu“ muutus kiiresti bestselleriks. 2011. aastal ilmus sama raamat ka ingliskeelsena USA-s, pealkirjaga „Essential Nourishment“ ning pälvis 2012. aastal ülemaailmsel kokaraamatute konkursil Gourmand World Cookbook Awards Pariisis kolmanda koha tervislike kokaraamatute kategoorias, kuulutati nominendiks konkursil Book of the Year Ameerika Ühendriikides ning võitis konkursil The Living Now Book Awards (USA) kuldmedali.

Uue raamatu ilmumise raames toimuvad esitlused ning loengud teemal „Sa ei ole see mida sööd, vaid see, mida omastad“ 6. okt. Lilleorus, 7. okt. Rakveres, 8. okt. Jõgeval, 9. okt. Viljandis, 10. – 12. okt. Loonas, Vilsandi Rahvuspargis ja 13. okt. Kuressaares.

Autorist:

Marika Blossfeldt sündis 1.5.1958 Tallinnas ning asus 1959. aastal vanematega Saksamaale ümber. Saksamaal õppis ta Berliini kõrgkoolis Hochschule der Künste maalimist. 1980. Aastal kolis Blossfeldt New Yorki, et kaasaegset tantsu õppida. Aastatel 1980 – 2004 oli tegev New Yorgi tanstulavadel nii soolotantsija kui koreograafina.

1995. aastal ostis Blossfeldt Virtsu lähedale vana talu, mille restaureeris ning muutis rahvusvaheliseks kujutava-, lava- ja ravikunstikeskuseks nimega Polli Talu Loominguline Keskus. Juba kuueteist-kümnendat suve tegutseb Blossfeldt seal nii perenaise, joogaõpetaja kui ka tervisliku eluviisi ja toidu propageerijana. 2004. aastal täiendas ta end New Yorgi Integratiivse Toitumise Instituudis.

Talviti elab Blossfeldt oma abikaasaga Beaconis, New Yorgi osariigis ja tegutseb tervisenõustajana ning kirjutab looduslähedasest toitumisest.

 Loe Marika põnevat kolumni ka uuest Buduaari sügisajakirjast.

Buduaar.ee