MIDA RÄÄGIB NAHK su toitumisharjumuste kohta?

Kui sinu näole ilmuvad soovimatud vistrikud või tumedad silmaalused, oleks aeg oma toitumisharjumused üle vaadata.

Võibolla oled kuulnud veini- ja suhkrunäost. Esimese tunnuseks on tumedad silmaalused, rippuvad silmalaod, tuhm nahk ja vinniline lõug. Liigse suhkru tarbimise tunnused on peaaegu sarnased: akne, tumedad silmaalused ja kahvatu nahk.

Pärast suurt suhkru või alkoholiga liialdamist siiski tead, miks su nägu näeb välja selline, nagu see näeb. Mõnikord tekivad näole aga eelpool toodud tunnused ka siis, kui su elustiil on täiesti “tavaline”. Ka siis tasuks oma toitumisharjumused üle vaadata.

1. Vistrikud

Näole võivad vistrikud tekkida mitmel erineval põhjusel. Hormoonid on üks neist ning enda hormoonide funktsioneerimist ei saa enamjaolt mõjutada. Teine võimalik põhjus on toitumine, mis võib mõjutada ka hormoone. Paljud süüdistavad söödud šokolaadi, kui järgmisel päeval on nägu vistrikuline, kuid mõnikord pole punnide eest pääsu isegi siis, kui sa supertervislikult sööd.

Ühele asjale pööra aga tähelepanu: toidu glükeemiline koostis. Kiireid süsivesikuid, nagu näiteks nisu ja suhkur, ei tasuks süüa suures koguses, sest need võivad põhjustada vistrikke. Ka su veresuhkur püsib ühtlasena, kui eelistad köögivilju ja täisteratoite.

2. Kortsud

Pohmellis peaga näeme harva säravad välja, sest lõbusad õhtud hõlmavad tavaliselt ka varajaste hommikutundideni üleval olemist, mis põhjustab punaseid silmi ja tuhmunud näonahka. Isegi kui alkoholi tarbimine püsib mõistuse piirides, võib see siiski näole oma jälje jätta.

Alkohol on looduslik diureetikum. See tähendab, et see eemaldab kehast vedelikku, mis võib ilmenda kortsude näol. Mida rohkem sa alkoholi tarbid, seda rohkem keha kuivab. Ja kui naha niiskusesisaldus kõigub, tulevad kortsud selgemini välja. Seetõttu on alkoholil vanemaks muutev mõju.

3. Tumedad silmaalused

Tumedad silmaalused võivad tuleneda ka normaalsest vananemisest, mis on erinevatel inimestel individuaalne ja geneetiliselt erinev. Lisaks geenidele mõjutab tumedaid silmaaluseid ka eluviis. Pelgalt piisav ööuni ja stressi vältimine ei pruugi aidata, vaid tasuks ka tervislikult süüa ja juua piisavalt vett.

Ka piimatoodete vähendamine võib aidata, sest mõned toitumiseksperdid usuvad, et piim põhjustab kehas, sh silmade all, põletikulise seisundi. 

4. Kuiv nahk

Liigne sool võib põhjustada vedeliku kogunemist ja turseid ning see võib olla ka liiga kuiva naha põhjuseks. 

 

allikas: Me Naiset