Mida soovitab Liina Randpere ekstreemdieetide asemel

Mida soovitab Liina Randpere ekstreemdieetide asemel

Liina Randpere: „Ekstreemdieetide asemel tuleks mõõdukalt toituda ja trenni teha.“ Suve saabudes jagatakse üha rohkem erinevaid dieedinippe, et kiiresti rannavormi saada. Saatejuht ja aeroobikatreener Liina Randpere ütleb kindlalt ei igasugustele kiirdieetidele ja soovitab igapäevasel toitumisel säilitada mõõdukustunde ning internetist kiirdieetide soovituste otsimise asemel hoopis trenni teha.

Suve saabudes jagatakse üha rohkem erinevaid dieedinippe, et kiiresti rannavormi saada.

Saatejuht ja aeroobikatreener Liina Randpere ütleb kindlalt ei igasugustele kiirdieetidele ja soovitab igapäevasel toitumisel säilitada mõõdukustunde ning internetist kiirdieetide soovituste otsimise asemel hoopis trenni teha.

„Ma ei ole kunagi kiirdieete pooldanud, kuna minu arvates on selline ekstreemne toitumine nii vale, kui üldse saab olla. Ühestki nädalasest dieedist ei ole pikemas perspektiivis mitte mingit kasu. Ainus, mis nende tulemusel juhtub, on see, et keha saab tõsise šoki ja asub igat saadud toidukübet hoolega talletama, sest mine sa tea, kuna jälle saab,“ räägib Liina.

Toitumise puhu peab Liina kõige olulisemaks seda, et kõik tarbitud kalorid ka ära kulutatakse. „Ma ei keela endale ühtegi toitu, ka mitte karastusjooke ja magusat, kuid samas jälgin koguseid ja seda, et päeva lõpuks kõik tarbitud kalorid kulutatud saaksid,“ lisab ta.

Liina sõnul unustatakse suure dieeditamise käigus tihti ära trenni ja igapäevase liigutamise olulisus. Igat tarbitud grammikest jälgitakse hoolega, aga samas ei mõelda, et selle maitsva koogi või limonaadi kalorid on võimalik ära kulutada ka trenniga. Trenni ei pea tegema iga päev, aga selleks, et trennist rasvaprotsendi langetamisel kasu oleks, tuleks valida aeroobne trenn, mis piisavalt kaloreid põletab. Jooga on küll mõnus vaimule, aga lisaks sellele võiks õhtul teha  ka mõnusa metsajooksu või kiire kepikõnni. Oma keha pideva piitsutamise ning ekstreemdieetide asemel tuleks lihtsalt jälgida, et tarbitud kalorid ja liikumine tasakaalus oleksid.

Buduaar.ee