KUI PALJU KALOREID SÜÜA HOMMIKUL, kui tahad kaalust alla võtta?

KUI PALJU KALOREID SÜÜA HOMMIKUL, kui tahad kaalust alla võtta?

Kaalust alla võtta on lihtne, kui sa tead, mida sa sööma pead.

Ekspertide sõnul mängib päeva esimene söök väga suurt rolli selles osas, kuidas kehakaalu langetamine pikas perspektiivis kulgeb. Veebileht Fitsugar palus kahel toitumisnõustajal kirja panna täiusliku hommikusöögi saladuse: kui palju ja mida peaks sööma, et see kaalulangetusele kaasa aitaks.

Toitumisnõustajad soovitasid järgmist:

Kui soovid kaalust alla võtta, siis jälgi, et sinu hommikusöök sisaldaks maksimaalselt 400 kalorit. Kui sinu sooviks on, et kaal püsiks sama, siis 400-500 kalorit.

Kõik süsivesikud pole sugugi kaalulangetajate vihavaenlaseks, seega peaks neidki hommikul tarbima. Väldi töödeldud valget jahu ja söö marju, puuvilju ning täisteratooteid. Nendest süsivesikutest saad ka looduslikku suhkrut. Töödeldud suhkrut tasuks vältida. Pea meeles süüa ka piisavalt proteiini ja kiudaineid. Häid rasvu saad näiteks pähklitest.

Millal peaks hommikust sööma?

Toitumisnõustajate sõnul peaks hommikusööki nautima 30–60 minutit pärast ärkamist. Kui sa ei suuda nii ruttu nii palju süüa, jaga annus kaheks ja söö see kahes osas: esimene osa 30 minutit pärast ärkamist ja teine 1,5 tundi hiljem. See reegel kehtib ka siis, kui sulle meeldib hommikuti trenni teha, aga sa ei taha tühja kõhuga sportida.

 

Sarnased artiklid