Reklaam sulgub sekundi pärast

MIDA ÜKS NAINE VÕIKS „SINNA ALLA“ endale sisse lubada?

Mõni aeg tagasi kirjutas Gwyneth Paltrow oma blogis, et kasutab intiimlihaste treenimiseks jadeiitmuna ja sellest tekkis peaaegu rahvusvaheline skandaal. Kirjutati ja arvati nii muna poolt kui vastu, kuid kõige suurema küsimärgi tekitas hoopis küsimus – mida üks naine võiks „sealt alt” endale üldse sisse pista ja kuidas see teda mõjutab?

Jadeiitmuna, geisha-kuulid

Munaga tupelihaste treenimine on juba iidsest ajast kasutusel olnud praktika. Selle abil saad nii lihaseid tugevdada, tõsta libiidot kui taastada tupe loomulikku niiskustaset. Lisaks intiimsele lihastreeningule lisavad sellele praktikale jumet ka kristalli tervendavad mõjud. Kuulid on meditsiinilisest silikoonist ega kanna endas mingit erilist energiat. Kuna harjutused on samad, tuleks muna või kuulide vahel otsustamisel lähtuda oma sisetundest.

Üks on kindel: kui valid muna, siis peab see olema kvaliteetsest materjalist, ilma pragudeta ning soovitavalt auguga. Auguga munadele saab treenimiseks niidi taha siduda – nii on harjutamine efektiivsem ja samas pole ka muret, et muna enam kätte ei saa. Olgu kohe ka lohutuseks öeldud, et ega muna kusagile hulkuma minna ei saa, sest tupel on vaid üks avaus.

Oluline on meeles pidada, et naise tupp ei ole mõeldud millegi tassimiseks, seega ära jäta omale muna lihtsalt niisama terveks päevaks või ööks sisse. Munaga võiks treenida 5-30 minutit päevas, seda võib pesta sooja vee ja õrna seebiga. Tea, et muna või kuulidega treenimine ei pruugi sobida, kui sul on päraku või jämesoole allavaje või sa ei tunneta oma vaagnapõhja korrektselt.

Vibraator

Vibraator on suurpärane vahend iseenda armastamiseks, kuid ainult sellisel juhul, kui kiiremas korras sealt patareid välja visata! Kui kasutada vibraatorit dildona, on see igati sobilik vahend endale G-punkti massaaži tegemiseks. Miks nii? Sest vibraatori vibratsioon on naise kehale liiga intensiivne ja muudab selle tundetuks. Seega viska patareid prügikasti ja asu ise oma G-punkti otsima!

Peenis

Peenis ehk lingam on kõige sobilikum „vahend”, mida naine võiks endale sisse lubada. Siiski on ka siin aspekte, millest võiksid teadlik olla. Kui mees siseneb naise kehasse, ühinevad nende aurakehad ja energiad segunevad. Side partneriga talletub naise kehasse pikaks ajaks (mõne info kohaselt kaheksaks aastaks, mõne info kohaselt terveks eluks) ning võib mõjutada naise edasist elu. Seetõttu ära kunagi astu vahekorda inimesega, keda sa ei imetle ega austa. Õnneks on võimalik oma keha energeetiliselt puhastada ja soovimatu side katkestada, kuid pole mõtet oma kehast niisama prügikasti teha.

EMS seadmed

Elektroteraapiaseadmed ehk viibrikud treenivad vaagnapõhjalihaseid vastavalt vajadusele – need kas tugevdavad lihastoonust või lõdvestavad pinges lihaseid. Seadme otsik sisestatakse tuppe ning sellest lähtuv stimulatsioon treenib vaagnapõhjalihaseid, õpetades neid pingutuma ja lõdvestuma. Paljud naised on viibriku abil oma vaagnapõhja üles leidnud ning tänu sellele oskavad pingutusharjutusi korrektselt sooritada. Viibrikut nimetatakse ka mugavusseadmeks, sest see teeb töö naise eest ära. Siiski on alati soovitatav õppida oma vaagnapõhja pingutama ja lõdvestama iseseisvalt. 

Paljudes Euroopa riikides määratakse noorele emale pärast sünnitust teatud arv vaagnapõhja füsioteraapiat, et lihastoonus taastada ning selle maksab kinni tervishoiusüsteem. Kuna Eesti naised saavad nautida pikka emapuhkust, võiksid nad vaagnapõhja ja kõhu toonuse eest selle mõnusa pika beebipuhkuse ajal ise hoolt kanda.

Sinu enda väikesed sõrmed

Üks äärmiselt pehme ja mõnus viis iseendaga tutvumiseks on iseenda katsumine. Katsumine ka „sealt alt” ja seestpoolt. Jälgi, et käed on pestud ja küüned lühikesed, sõrmused võta ära. Tuba peaks olema mugavalt soe, keskkond turvaline. Võid panna mängima endale meelepärase muusika ning kasutada endale sobilikku naturaalset õli (kookose-, mandli-, viinamarjaseemne- vmt õli).

Kui pärast sünnitust tundub, et „seal all” ei ole kõik enam endine või sa oled alati arvanud, et „küll mees teab, mida ja kust teha tuleb”, siis soovitan sul esmalt ikka ise endaga tutvust teha, sest mees ei saa seda teada, kui sa ise ei tea. Alustuseks on sõrmedega hea kontrollida oma intiimlihaste tugevust. Teiseks proovi üles leida oma A-punkt ja G-punkt. Masseeri end seestpoolt ja tunneta, kust on valulik, kust mõnus ja kust tuim. 

Sõrmed, mis ei kuulu sulle...

Olgu need siis massaažiterapeudi või partneri sõrmed, mõlemal juhul on oluline, et tunned end turvaliselt. Yoni-massaaž on väga intiimne ning lisaks tehnilistele oskustele peab massaaži tegija naise jaoks ka emotsionaalselt ja vaimselt kohal olema ning teda vajadusel toetama, mitte naise emotsioone vähendama või, veelgi hullem, halvustama. Oleme kuulnud liiga palju lugusid seanssidest, mis olid pigem tehniliste oskuste demonstratsioonid, mitte ei võimaldanud naisele intiimset rännakut oma sisemaailmas. Seega ole massaažiterapeuti valides väga hoolikas!

Vask- või hormoonspiraal

See, kas naine soovib oma kehasse paigaldada pikemaks ajaks võõrkeha, on sügavalt isiklik otsus. Ennekõike peab naine oskama oma keha kuulata, kehalt saadud sõnumeid usaldama ja neid ka järgima. Hormoonspiraali kasutades võib keha sõnumite kuulamine olla pisut keerukam, sest võõrad hormoonid muudavad keha tuimaks ning sellest arusaamine võib olla hägune.

Tampoonid ja tupetopsikud

Tänaseks on tehtud juba palju uuringuid selle kohta, mida laiatarbetampoonid tegelikult sisaldavad – palju keemilisi ühendeid, mida kokkuvõttes peetakse vähki tekitavateks, mis võivad kehas esile kutsuda erinevaid reaktsioone ning tagatipuks pikendada ka veritsust, ikka eesmärgil, et tarbimist veelgi suurendada. Kui siiski soovid kasutada tampoone, vali orgaanilised tampoonid. Igal juhul parem ja turvalisem valik! Huvitavaks ja eriti looduslikuks alternatiiviks on korduvkasutatavad merekäsnast tampoonid, mida saab kasutada aastaid. Tupetopsikuid ehk menstruaalanumaid on samuti saadaval mitmetest erinevatest materjalidest. Ka siinkohal soovitan ennekõike orgaanilisi kehasõbralikke materjale. Merekäsnast tampoonid ja tupetopsik maksavad sama palju, kui mõne kuu sidemete/tampoonide varu, kuid kestavad aastaid. Igal juhul jälgi, et su valik oleks keha-, keskkonna- ja rahakotisõbralik.

Tea, et kui sul on emakakaela allavaje, siis ei ole tupetopsiku kasutamine soovitav.

Ravimid, küünlad, geelid

Elus tuleb ikka ette olukordi, kus me pöördume abi saamiseks arsti poole. Olgu selleks siis voolus, kihelus vmt. Sageli soovitatakse meile ka ravimeid ja paljud meist libistavadki endale kuulekalt sisse küünlaid või muid ravimeid. Samuti tuleb üsna sageli tõdeda, et ravimid teevad küll sümptomite talumise kergemaks ja ajuti tundub, et kõik ongi korras, kuid seda vaid kuni järgmise korrani, sest probleemi tegeliku põhjuseni me sageli kas ei viitsi, ei taha või ei oska vaadata.

Mis sind tegelikult aitab, on liiga lihtne ja samas liiga keeruline, et seda uskuda – tunda oma keha ja oma tsüklit, julgust neid kuulata ja nende märguandeid usaldada. Vaid siis on sul võimalik püsida terve ja tõeliselt elus.

Milline on su elustiil? Kas sul on aega iseendale või on su elus palju stressi? Kuidas saaksid seda vähendada? Kuidas sa toitud ja kas see tõepoolest toetab su keha? Kas arvad, et kõhupuhitus, gaasid, krooksud, väsimus, stress, pärmseen, terav higilõhn jmt ongi normaalsed?

Kondoomid, libestid

Oled sa kunagi lugenud kondoomipaki või libesti tagumiselt küljelt nende koostise kohta? Kui paljud koostisained on sulle tuttavad? Kui paljusid suudad sa välja hääldada? Ja kõige huvitavam küsimus – mispärast ometi sa seda hääldamatutest koostisosadest koosnevat toodet endale sisse topid? Või ka partneri ihuliikme ümber määrid?

Sarnaselt tavatampoonidele on ka kondoomid ja libestid ühed päris korralikud keemiakokteilid, mis sisaldavad keemilisi lõhna- ja maitseaineid ning spermitsiide, muuhulgas on paljud koostisainetest tänaseks juba tõestatult kantserogeensed.

Tee oma valik orgaaniliste kondoomide ja libestite hulgast, sest nende tootmisel kasutatakse vaid looduslikke koostisosasid ning lõhna- ja maitseelamuse tarvis sageli ka toiduainetetööstuses kasutatavaid eeterlikke õlisid.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar september-oktoober 2018.

Tekst: Katri Ristal, minaolenginaine.ee