MIKS ME PÄRAST söömist uniseks muutume?

MIKS ME PÄRAST söömist uniseks muutume?

Kui sa tunned end pärast söömist uniselt, võib teadlaste sõnul selle taga peituda suure tõenäosusega need kolm põhjust: sõid liiga palju, magasid öösel kehvasti või oled lihtsalt väsinud. Samuti mängib rolli see, mida sa täpselt sõid ja mis kell, vahendab Medical News Today. 

Uuringute kohaselt on söögijärgne tukastamisvajadus keha loomulik reaktsioon ning muret tundma selle pärast ei peaks. Väsimustundega kipub kaasnema aga ka keskendumisvõime kadu. Kuidas seda vältida?

Jälgi, mida sööd.

Toidud, mis sisaldavad ohtralt süsivesikuid, põhjustavad võrreldes teiste söökidega unisust palju rohkem. Nendeks on näiteks pasta, riis, sai, küpsised, suhkur, maiustused. Seega tasuks selliseid toite pigem vältida. 

Kui palju süüa?

Mida rohkem sa sööd, seda tõenäolisemalt pärast rammestust tunned. Eelista siis mõõduka suurusega portsu, kuid ära söö kõhtu liiga täis. Lisaks sellele võib unisust põhjustada ka halvasti magatud eelmine öö ning alkoholi tarbimine söögi kõrvale. 

Millal süüa?

Uuringutest on selgunud, et inimestel on iga 12 tunni tagant madalam energiatase, näiteks öösel kell 2 ja päeval kell 14. Seetõttu peetaksegi osades maades pärast lõunasööki siestat ning pannakse lapsed lõunaunne. 

Kuidas unisust vältida?

Söö vähe aga sageli – näksi iga paari tunni tagant midagi, et energiatase ei langeks. 

Proovi end öösel korralikult välja puhata, siis tunned end ka päeval paremini. 

Kui vähegi saad, mine kasvõi 5 minutiks õue jalutama. Kerge jalutuskäik ja värske õhk pühivad väsimuse eemale. 

Ära tarbi lõunasöögi kõrvale alkoholi – see vaid suurendab väsimust.

Sarnased artiklid