3 TOITU, MILLE söömine kiirendab kaalust allavõtmist

Womens Health paberväljaanne

Aeg lendab linnutiivul ning kaugel pole enam ka suvi – loomulikult kaasnevad sellega soojad ning päikeselised rannailmad.

Paljud naised sooviksid enne suve saabumist paarist lisakilost vabaneda ja siinkohal tuleb mängu tark toitumine. On olemas toitusid, mille tarbimine võib seedimisele ja ainevahetusele pigem halvasti mõjuda ning täpselt samamoodi on olemas toidud, mille söömine on organismile kasulik ning soodustab ainevahetuse kiirenemist.

Allpool on välja toodud kolm toitu, mille söömine mõjub ainevahetusele lausa suurepäraselt ning sellest tulenevalt muutub kaalust allavõtmine ka tõhusamaks:

1. Muna.

Muna sisaldab vähe kaloreid, ent täidab samas korralikult kõhtu. Üks muna sisaldab ligikaudu 78 kalorit, 7–8 grammi valku ja 5 grammi tervislikke rasvu. Tänu valgurikkusele täidavad nad kõhtu – nii püsib kõht kauem täis.

2. Apelsin.

Apelsin on väga heaks lahustuvate ja lahustumatute kiudainete allikaks, mis hoiab kõhu ja seedesüsteemi ilusti korras. Kiudaineid aitavad organismist mürkaineid välja viia.

3. Kuivatatud mustad ploomid.

Neis sisaldub nii vees lahustumatuid kiudaineid (näiteks tselluloos) kui ka vees lahustuvaid kiudaineid (pektiinid) ning tänu sellele on tegu tõeliselt väärika kiudainepommiga. Kõhukinnisuse puhul on mustad ploomid parimad.