MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: bikiinifitnessist Reet Reimets

MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: bikiinifitnessist Reet Reimets

Reet Reimets on bikiinifitnessi sportlane, tõeline fitness-elustiili austaja, kes tänaseks kuulub IFBB Elite Pro liigasse, kus võistevad maailma tipptasemel sportlased. See võrratu naine on kolmekordne absoluutne Eesti meister, kahel korral on ta Euroopa Meistrivõistlustel saavutanud pronksi, MM’ilt on tulnud kuues koht ning edukaid võistlusi kõikjal üle kogu maailma on veelgi.

Elukutselt iluhingega kosmeetik Reet usub, et ilu on vaataja silmades, kõigepealt on vaja ennast armastada ja ilusana tunda. Naine jagas Buduaarile oma ilusa keha viit saladust, mis kõlavad järgmiselt:

1. Treenin targalt.

Armastan jõusaalis treenida, naudin eneseületamist ega karda raskusi. Just jõusaalis saan treenida nii, et muudan oma keha vorme. Oluline on treenides pöörata tähelepanu proportsioonidele – pole midagi ilusamat, kui naiselik voolujooneline keha. Et visuaalselt tunduks piht peenem, panen erilist rõhku tuharale, seljale ja samuti õlgadele. Tegelikult pole ühtegi kehaosa, mis oleks treeningplaanist väljas. Kulturism on kehakunst, iga detail kehal on oluline.

2. Ei jäta toidukordade vahele pikki vahesid.

Söön kuus korda päevas ja joon keskmiselt 4-5 liitrit puhast vett. Tihemini süües on ainevahetus kiirem ja keha ei talleta varu. Toiduenergia on alati töös. Vesi on puhas ilujook. Nahk ei ole dehüdreeritud, lihaskude on tervem ja organismi elutähtsad funktsioonid töötavad hästi.

3. Jälgin makrotoitaineid!

Oluline on teada, mida toit sisaldab ning kui palju, mida ja millal süüa. Head rasvad, proteiinid ja süsivesikud – kõik kolm on olulised. Kui see kõik tundub alguses keeruline, on minu meelest lihtsaim viis määrata oma kehatüüp ja jagada makrotoitained sellest lähtuvalt. Treeninguid lisades tuleb läbi mõelda ka see, et keha saaks vajalikud toitained kätte nii enne treeningut, treeningu ajal kui ka pärast treeningut. Kuulan ja tunnetan alati oma keha erinevate toiduainete tarbimisel. Keha heaolu on oluline!


4. Väärtustan oma nahka.

Korrapärased ilurutiinid kodus. Kookosõli on imeline naha niisutaja. Luban endale kvaliteetseid ilutooteid ja -hooldusi. Erilisteks lemmikbrändideks on Darphin, Collistar, Danne Montague-King. Hoolitsetud nahk on ilu alus! Kaitsen nahka liigse päikese eest ega käi solaariumis. Armastan massaaže! Mulle vajalik on spordimassaaž, kuid naudin ka lõõgastavamaid massaaže.5. Vaimne tasakaal.

7-8 tunnine iluuni tagab keha heaolu. Keha taastub ja vaim on puhanud. Kui vaim on puhanud, on ka tuju hea. Positiivne energia annab rahulolu ja enesekindluse. Enesekindel naine on alati ilus.

Pildid: Siim Kinnas, erakogu