MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Helery Tõkke

Buduaar

erakogu

TV3 emotsionaalsest tõsielusarjast “Kallid kalorid” tuntuks saanud Helery Tõkke ehk Raja Teele on särav ja otsekohene naine. Sügisel EKRE ridades kohalikku omavalitsusse kandideeriv Helery rääkis Buduaarile, millised on tema õnneliku keha viis saladust.

Mugavad riided
Mugavus, mugavus, mugavus. Võimalusel lisan mugavusele ka muidugi silmailu, aga lõpuks on mugavus esikohal. Eriti igapäevaelus. Pesu on kindlasti ilma igasugu metallita, tugevama toestuseta ja puuvillane enamasti. Ja teksaseid ei kanna juba aastaid – nagu korsett ja tekitas kõhuvalusid ja kõhumuresid. Ka jalatsid on enamuses ballerinad või tossud.

Tervislik värske toit
Nagu Erik Orgu mulle õpetas – 80% ajast peaks toit olema tervislik! Enamus mu toitu ongi saanud ideed tema kavadest. Mida värskem, näiteks porgand ja kapsas salatiks, seda parem. Palju kasutan ka kaerahelbeid – teeb seedimisele hulga head. Liha osakaal toidus on pisike ja nisujahust ja suhkrust hoidun nii kuis võimalik. Pigem kasutan mett, steviat, rosinaid, datleid, et magustada vajadusel. Natukene ka vitamiine – C ja eriti D. Õhtuti vajadusel melatoniini või palderjani, et tuleks hea uni, sest kvaliteetne uni teeb ilusaks ja rõõmsaks! Ja iga päev on toidus kindlasti ingver, kurkum ja kaneel. Alkoholi ja karastusjooke jms ma ei tarbi ja joogiks on enamasti vähese sooda ja soolaga vesi.

Loodus
Kuna mina trenni teha ei saa ja liikumisega on raskused osalise halvatuse pärast, siis minu liikumine ongi kodutoimetustes – eriti aias. Sealt korjan endale söögipoolist ja isegi istudes toimetades on see mõnetigi trenni eest. Igatahes on jalad lihasesse läinud paari aianduskuuga. Ja muidugi see värske õhk, lillelõhnad, loomade ja lindudega koos olemine – korralik stressi maandus. Terves kehas terve vaim!

Vann
Mõnus lõõgastav vannis ligunemine vähemalt nädalas korra. Võtan aja maha ja lihtsalt olen. Samal ajal mõnusalt ennast masseerides ja karedama harjaga nühkides. Enne vanni minekut ja vahepeal ka niisama, teen kuivharjamist. Näole ja kehale – töötab paremini kui miski muu. Kreeme olen ma elu jooksul sadu erinevaid proovinud ja igasuguseid protseduure. Kuivharjamisele pole neist miski vastu saanud ja enamus kreemid ei tee midagi. Vannis olles kuulan vahepeal ka rahustavat muusikat või loen raamatuid.

Lugemine
See on see terves kehas terve vaim osa jälle. Kuulan väga palju erinevaid huvi pakkuvaid raamatuid. Neid millest mulle kasu oleks ja tekitavad hea tunde sisse juba lugedes. Osad on meditatsioonist, alternatiivmeditsiinist, psühholoogiast, aga samas on ka poliitikast ja muust. Ehk siis, kõik, mis konkreetselt minu hingele pai teeb ja hea vibratsiooni tekitab. Stress – halb tuju on ühed suurimad negatiivsed mõjud tervisele, hingele ja kehale.