MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Johanna Allik

Lisa kommentaar
MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Johanna Allik
Kristian Kruuser

Endine tippiluuisutaja ja Eesti meistrivõistluste mitmekordne medalist Johanna Allik on naine, kes oskab igas olukorras imehea välja näha.

Palusime Johannal kirja panna oma õnneliku keha 5 saladust ja need on:

Pikad jalutuskäigud ja venitused

Minu üks peamisi õnneliku keha saladusi on pikad jalutuskäigud ja venitused. Peale tippspordi lõpetamist ei ole ma ennast sundinud trennilainele vaid teen seda, mida keha enim soovib. Viimased 10 aastat olen  pidanud jalutamist parimaks stressimaandajaks ja uute mõtete algatajaks. Ma jalutan keskmiselt kiiremas tempos vähemalt 35km nädalas ning seetõttu ei tunne vajadust lisatrenniks. Iga hommikut alustan joogataoliste venitustega, see aitab mul ärgata, kiirendada ainevahetust ning tunnen ennast kergemana kogu päeva vältel. On ka perioode, kus jooksen või teen erinevaid treeninguid, kuid trennirutiini mul ei ole, sest ei tunne selle järgi täna vajadust.

Saunas käimine

Aitab mul lõõgastuda ja eemaldada kehast toksiine. Lisaks meeldib mulle olla soojas ja pärast minna jääkülma dushi alla.

Tasakaalustatud toitumine

Kuigi on päevi, kus luban endale raskemaid ja vähemtervislikke toitusid, tunnen ma end paremini kui söön tasakaalustatult.

Enda üles löömine igapäevaselt

Tunnen end tunduvalt motiveerituna kui teen hommikul oma rutiinse nahapuhastuse, kammin juuksed, panen kenad riided selga. Niimoodi olen alati valmis ootamatuteks kohtumisteks.

Piisav uni

Siit nimekirjast raske kõige olulisemat välja tuua, kuid tunnen, et kui uni pole piisav, mõjutab see mind terve päeva vältel. Seega ei takista ma vajadusel teha päeval uinakut.

Sarnased artiklid