MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Mona Pung

Lisa kommentaar
MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Mona Pung
erakogu

Imekaunis ja särav Mona avaldas, et kuna ta on terve elu kannatanud raske psoriaasi all, siis varjas ta oma keha alati pikkade riietega, sest häbenes ennast. Peale emaks saamist on ta hakanud oma keha aga aina enam ja enam armastama.

Psoriaasi tõttu tegi Mona ennast noorena maha ning ei osanud hinnata enda juures teisi imelisi oskuseid. Ta sõi tihti krõpsu ja kommi, tänu millele ka kehakaal paari aastaga üpriski korralikult tõusis. “Enesehinnang oli väga madal ning motivatsiooni kui sellist polnud,” tunnistas ta.

Peale emaks saamist õppis Mona aga hindama oma venitusarme ning väikest punu, mis peale sünnitust veel alles on. “Olen õppinud elama psoriaasiga ning leidnud tee parema versioonini endast just nende nippide abil. Kindlasti on mul veel pikk tee minna, kuid olen juba uhke selle üle kus ma hetkel olen.”

Mona õnneliku keha saladused: 

Sport

Olen leidnud tee tagasi spordi juurde, milleks on poks ning jõutreening. Ootan alati tunde millal jälle saali minna saaks. See meeletu energia, mida sa peale head trenni tunned, on lihtsalt kirjeldamatu. Kõige enam ma naudin igapäevaseid pikki jalutuskäike lapsega, kui ta tudub kärus. Loodus ning päike annab nii palju energiat ja tuju on alati nii palju parem peale jalutamist.

Teadlikum toitumine

Olen hakanud tegema teadlikumaid valikuid toidu suhtes, kuna peres kasvab 2 aastane poisiklutt. Enam igapäev kiirtoidu restoranides järjekorras seisma ei pea ning saan koos lapsega ise põnevaid toite kodus katsetada. See ei tähenda seda, et meie laualt ei puuduks vahest mõni eriti maitsev koogitükike või suvel kuumal ilmal jäätis. Sööme ikka kõike head, aga lihtsalt mõõdukalt. Toitumine on ka imet teinud minu nahaga mida ma poleks ealeski uskunud.

Vinged riided

Tänu trennile ja toitumisele olen kaotanud pea 13 kg ja saavutanud sellise vormi, kus saan jälle poodides vingeid riideid proovida kuna komplektid sobivad nüüd nii palju paremini. Iga kaotatud kilo on mulle aina suuremaks motivatsiooniks. Tegelikult ma üldse ei soovitagi vaadata kaalu, vaid kui soovidki kaalu langetada, siis tee aegajalt pilte enda kehast. Tihti kaal ei langegi kohe nii palju ning siis kaob ka paljudel motivatsioon – küll aga piltide pealt võib muutus olla meeletu.

Suvi ja päike

Eriti õnnelikuks teeb mind suvi ja päike. Ilusatel ilmadel võib meid tihti kohata rannas kuniks veel saab. Kuna päike ühtlustab mu nahka ning teeb kauni jume, saan taas nautida kleitide kandmist ja suve täiel rinnal.

Iseenda armastamine

Kindlasti minu juureks miinuseks varem oli see, et olin väga mõjutatud sotsiaalmeedias jagatud “ideaalsetest kehadest”. Mõtlesin tihti, et miks mina selline pole ja kurb tuju peale seda oli garanteeritud. Küll aga oskasin avada silmi ja märkasin tõelisi inimesi enda ümber, poodides ja üldse igapäeva elus. Kui aus olla, pole ma siiani selliseid inimesi kohanud nagu netis piltidel. Mõistsin, et kõigil on oma keha ning me kõik oleme nii erinevad. Kõik oleneb sellest kuidas sina ennast näed. Muutused ei tohiks olla dramaatilised ja suured. Tuleb alustada väikeste sammudega, et nendest saaks sinu elustiil. Tuleb leida enda jaoks meeldivaid tegevusi ja hetki kus hakkad nautima elu palju rohkem. Kui armastad seda mis su ümber on, armastad sa ka iseennast.

Sarnased artiklid