MIS JUHTUB, KUI iga päev üks avokaado süüa?

MIS JUHTUB, KUI iga päev üks avokaado süüa?

Sügavrohelise kooriku ning kreemjalt pehme sisuga avokaado on väärt köögivili, mis pakatab organismile vajalikest toitainetest. Toitumisekspertide sõnul võiks lausa iga päev ühe väiksema avokaado ära süüa ja põhjuseid, miks seda teha tuleb, on mitmeid!

Sügavrohelise kooriku ning kreemjalt pehme sisuga avokaado on väärt köögivili, mis pakatab organismile vajalikest toitainetest. Toitumisekspertide sõnul võiks lausa iga päev ühe väiksema avokaado ära süüa ja põhjuseid, miks seda teha tuleb, on mitmeid!

Uuringud kinnitavad, et inimesed, kes iga päev avokaadot söövad, on tugevama tervisega ning ka nende füüsiline vorm on märkimisväärselt parem.

Allpool toome välja 8 põhjust, miks peaks iga päev sööma ühe terve avokaado:

1. Vererõhk kontrolli all 

Tänu kõrgele kaaliumisisaldusele aitab avokaado söömine ka vererõhu normi piires hoida. Ühe avokaado söömisel saab organism 28% päevasest kaaliumivajadusest. See omakorda vähendab ka südamehaiguste riski.

2. Organism saab kätte väärtuslikud toitained

Avokaado sisaldab väga rikkalikult erinevaid vitamiine ja mineraalaineid, mida keha igapäevaselt vajab. Vitamiinid, mida avokaadot süües saame: C-, B5-, B6-, E- ja K-vitamiin. Mineraalained: vask, kaalium, foolhape. Lisaks sisaldab avokaado häid rasvu ning kiudaineid.

3. Organism saab kätte kasulikud rasvad

Avokaado on üsnagi kõrge rasvasisaldusega vili – 77% kaloritest tulebki rasvast, kuid need on head rasvad. Enamus avokaados sisalduvast rasvast on oleiinhape – see on küllastumata rasvhape, mis vähendab kehas põletikulisi protsesse. 

4. Aitab kaalust alla võtta

Avokaado on väga toitaineterikas ning täidab korralikult kõhtu. Erinevad uuringud on näidanud, et kui päeva peale süüa ära üks terve avokaado, kaob isu ebatervislike snäkkide järele, sest kõht on täis. Kui toit on täisväärtuslik ja organism saab sealt kõik vajalikud toitained kätte, ei teki hiljem vajadust midagi veel süüa ning kokkuvõttes tarbitakse vähem kaloreid, mis omakorda aitab kaalulangetusele kaasa. Avokaado võib jagada kahe söögikorra peale  lõunasöögiks ja õhtusöögiks ning sinna kõrvale võiks valida kas liha, kala, mereannid, muna või täisterapasta. Miks mitte avokaadost hoopis püreesuppi valmistada?

5. Aitab ennetada suhkruhaiguse teket

Kui iga päev süüa üks avokaado, on vererõhk normis. Loomulikult tuleb ka magusa söömisega piiri pidada ning avokaadot süües on lihtsam magusaisu kontrolli all hoida  kui kõht on korralikult täis, ei teki vajadust koogikeste järele.

6. Silmade tervis on parem

Avokaados leidub luteiini ja zeaksantiini – need on karotenoidid, mis on kasulikud silmade tervisele. 

7. Sinu luustik muutub tugevamaks

Avokaados sisalduvad vitamiinid ja mineraalaineid on meie luustikule väga olulised. Kui iga päev süüa üks avokaado, muutuvad ka luud tugevamaks ja vastupidavamaks. 

8. Sinu ainevahetus paraneb

Avokaado sisaldab väärtuslikke kiudaineid, mis aitavad seedimist korrastada. Üks terve avokaado sisaldab keskeltläbi 13 grammi kiudaineid, mis on 54% päevasest vajadusest. Enamik inimesi tarbib liiga vähe kiudaineid ning seetõttu on ka nende seedimine sageli paigast ära. Lisaks aitavad kiudained organismist jääkaineid ja mürke väljutada ja see omakorda muudab jume klaariks. Just mürkained on need, mis sageli aknet põhjustavad.

Avokaados on keskmiselt 160 kalorit, 2 grammi valke ja 15 grammi kasulikke rasvu. Süsivesikuid sisaldab avokaado 9 grammi, millest 7 grammi on kiudained, seega ühtekokku saab rasvast vaid 2 grammi süsivesikuid.

Allikas: healthyfoodhouse.com

Sarnased artiklid