MIS JUHTUB, KUI sa ei vaheta aluspesu iga päev?

shutterstock

Bustle

Vältimaks mitmeid ebameeldivaid suguelundite probleeme, on kõige tõhusam ja lihtsam viis iga päev oma aluspesu vahetada.

Kui aluspüksid on silmaga peale vaadates puhtad, ei tohiks nende paar päeva järjest kandmine kuidagi halvasti mõjuda. Kui aga teed sedasi liiga sageli, võib see lõppeda ärrituse või sügelusega. Nendest märkidest saad aimu, et võibolla ei vaheta sa aluspükse nii sagedasti, kui võiksid:

Sügelus

Kui kasutad ükskõik millist riietuseset liiga kaua, on naha esmane vastureaktsioon sügelus. Sügelus tekib sellest, et bakterid kogunevad ihule ja hakkavad seda ärritama. Asi ei ole liiga tõsine, kuid ilmselgelt ei soovi sa oma ihu katki sügada – ilmselt oleks mõistlik aluspüksid pesumasinasse pista.

Ebameeldiv lõhn

Ka alumine korrus vajab õhku ja mustad aluspüksid seda ei paku. Kui tunned ebameeldivat lõhna, võib see olla märk sellest, et õhk ei pääse ligi. Ka seda probleemi saab aluspükste vahetamisega lihtsalt parandada.

Seenpõletik

Seenele ja bakteritele meeldib niiske keskkond, nii et kõige tõenäolisemalt lõpetad tupeseenepõletikuga, kui kannad higiseid aluspükse väga pikalt. Eriti meeldivad seenele nailonist ja pitsist aluspüksid, sest need ei lase puuvillase pesu kombel õhku läbi.