NAGU LIIVAPABER OLEKS püksis? Ehk pesed intiimpiirkonda liiga sageli?

Kuiv vagiina ja õhuke limaskest kimbutavad pigem vanemaid naisi, kellel on vähenenud naishormooni tootmine. Sellele vaatamata võib mure tabada ka nooremaid. Miks tundub intiimpiirkond selline nagu keegi hõõruks seal liivapaberiga?

Limaskestade õhenemist ja kuivust võivad põhjustada näiteks akneravimid, imetamine ja rasestumisvastased vahendid. Pillid muudavad hormoonide taset ja see võib põhjustada limaskesta kuivust. Kuiv vagiina on aga väga häiriv. Lisaks sellele, et püksikud hõõruvad ja seks on valus, pole ka näiteks jalgrattaga sõitmine just kõige mugavam. 

Günekoloog Katriina Niemilä sõnul tuleb vastuvõtule väga harva noori naisi ainuüksi seetõttu, et probleemiks on kuiv vagiina. Tavaliselt tuleb probleem esile seoses teiste kaebustega. 

“Tupe kuivust võib põhjustada ka liiga sagedane pesemine. Intiimpiirkonda pole vaja pesta mitu korda päevas. Piisab täiesti kord päevas ilma seebita,” sõnas Niemilä. 

Seetõttu tuleks vältida hügieeniga liialdamist. Ka pesuainetes sisalduvad kemikaalid võivad kuiva intiimpiirkonda veelgi enam ärritada. Apteegi käsimüügis on vaevuste leevendamiseks müügil kreeme. Kui probleem aga liiga kaua kestab, tasuks pöörduda günekoloogi poole. 

 

allikas: me naiset