NEED HARJUMUSED PÕHJUSTAVAD näonaha enneaegset vananemist

NEED HARJUMUSED PÕHJUSTAVAD näonaha enneaegset vananemist
shutterstock

Nahahoolduseksperdil Cassandra Banksonil on Youtube`s oma videoblogi, kus ta räägib parimatest nippidest, mis seotud ilu, heaolu ja välimusega. Sel korral loetles naine ette mõned harjumused, mis põhjustavad näonaha enneaegset vananemist.

Paljud naised teavad, et näiteks silmameiki eemaldades ei tohiks näonahka kõvasti venitada. Cassandra Banksoni sõnul ei ole see harjumus aga ohtlikum kui asend, milles inimene magab. Nimelt tulevad kortsud ja vananemise märgid näkku eelkõige just nendel, kes magavad näoga vastu patja. Tegelikult tuleks magada sellili, võimaldades näol hingata.

Teine asi mis meid vanemaks muudab, on liiga vähene ööuni. Magamise ajal nahk taastub ja uueneb. Liiga lühike uni mõjub negatiivselt naha kollageeni tootmisele ja vähendab naha elastsust.

Naha enneaegset vananemist põhjustab ka liigne päikese käes viibimine ja vale toitumine, mis sisaldab palju töödeldud toitu. Päikesekaitsekreemi tuleks määrida ka kaelale, rinnale ja peopesadele, kuna ka need kohad saavad palju päikest.