NEED ON 3 KÕIGE väärtuslikumat toitu, mis aitavad kaalust alla võtta

NEED ON 3 KÕIGE väärtuslikumat toitu, mis aitavad kaalust alla võtta
pilt: Shutterstock

Just need kolm toitu on kõige rikkalikuma koostisega ehk siis organism saab neist kõige rohkem kasulikke aineid.

Nendeks on munad, mustikad ja tume šokolaad.

Munas leidub ohtralt biotiini, vitamiin B12, vitamiin B9, oomega-3 rasvhappeid, D-vitamiini ja lisaks ka valku. Süües muna muutuvad sinu juuksed ja küüned tugevamaks ning väheneb risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse. Muna täidab korralikult kõhtu ja tulemusena ei teki sul vajadust ebatervislikke snäkke süüa.

Mustikates leidub ohtralt vitamiine ja mineraalaineid ning tänu sellele aitab mustikate söömine naha elastsena hoida. Tänu C-vitamiinile aitab mustikate söömine ka immuunsüsteemi tugevdada. Nendes marjades leidub suures koguses antioksüdante, mis võivad aidata vähiriski vähendada.

Tume šokolaad sisaldab rauda, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, vaske ja vitamiine (A, B1, C, D, E). Lisaks sisaldab see hõrk maius flavonoide, mis takistavad veresoonte lupjumist ning hoiavad kolesteroolitaseme kontrolli all. Mainimist väärib ka asjaolu, et tume šokolaad sisaldab rohkelt antioksüdante, mis hoiavad sind kauem noorena. Tumeda šokolaadi söömisel piisab vaid paarist ruudukesest, et nö rahuldustunne kätte saada.