Reklaam sulgub sekundi pärast

Brigitta Liivak: enda eest hoolitsemine on üks eneseabi vormidest

Brigitta Liivak
Brigitta Liivak — FOTO: Arturs Briedis

Mrs Worldwide esitiitli võitnud Brigitta Liivak on IT haridusega, ent ütleb, et elu lükkab teda alatasa tagasi ilumaailma. Ka modellina pildistas ta väga palju beauty look’e, mis olid tema lemmikud. Brigitta usub, et ennast ilusana tunda on heaolu väga tähtis komponent. „Usun, et enda eest hoolitsemine on üks eneseabi vormidest ja kosmeetika on selleks vahel suurepärane tööriist. Lisaks arvan, et hoolitsetud välimus on ka staatuse sümbol, sest kui meil on aega endaga tegelemiseks tähendab see seda, et kõik meie teised vajadused Maslovi püramiidi alumistes kihtides on täidetud,“ arvab Brigitta.

Brigitta põhimõtted elus ja töös:

 • Kõik mida annad, tuleb tagasi.
 • Nii kuidas tuleb, nii ka läheb.
 • Kes ei söö, see ei tööta.

Endise modellina annab Brigitta naistele nõu mitte võtta kuulda ühegi isehakanud spetsialisti toitumisnõuandeid, dieediplaane ning treeningkavasid. Mitte ükski spetsialist ei hakka midagi soovitama, enne kui on kursis sinu praeguse olukorraga (mida sööd ja kui palju liigud).

Ta soovitab ka iga paari kuu tagant lasta endast fotograafi juures ilusaid pilte teha. Ja just eriti siis, kui ennast ilusana ei tunne, sest kui mitte kohe, siis ühel päeval naudid neid pilte kindlasti.

Modelliks saamisest ta siiski unistada ei soovita - selle ameti võlu võib väga kiiresti kaduda ja pöörduda hoopis kahjustavaks jõuks. „Pigem lase ennast fotograafil pildistada ja naudi seda emotsiooni, sest see ongi täpselt se sama emotsioon, mis paneb modelliks saamisest unistama,“ annab ta nõu.

Missivõistlustel soovitab ta aga osaleda kõikidel naistel, kes soovivad kodust välja saada või vahelduseks teha midagi enda jaoks, niisama särada. Suurepärane viis enesekindluse tõstmiseks!

Jumestuse nippe Brigittalt:

Jumestuse aluskihiks soovitab ta tarbida teadmist, et kosmeetikat pole mitte kellelgi tegelikult vaja, see vajadus on meie peas kinni. Aga kuna me siiski kosmeetikat armastame, siis soovitab ta ennast armastada täiel raual ja kasutada ainult kõige paremat kosmeetikat.

 • Dekoratiivkosmeetika valimisel vaadata koostisaineid - kõrgem hind ei tähenda alati paremat kvaliteeti.
 • Seada tähtsuselt näohooldus dekoratiivkosmeetikast ettepoole.
 • Eelistada selliseid dekoratiivkosmeetika tooteid, millel on lisaks hooldav või kaitsev toime.
 • Investeerida aega, et õppida ära oma lemmik jumestus või jumestusvõtted.
 • Investeering endale meigi tegemise koolitusele on efektiivsem kui iga kord jumestuskunstnikust sõltuda.

Brigitta jagab veel nippi, et kõigepealt lisab kõik kreemjad tooted ja seejärel kinnitab kõik puudritega. Kiire jumestuse puhul soovitab ta kasutada huulepulka põsepunana ja miks mitte ka silmalaugudel.

Brigitta lemmik igapäevane 2-minuti meik:

 • Puhtale nahale lisab seerumit, silmakreemi ja kõike head ja paremat aluspõhja ettevalmistamiseks, sealhulgas karvakasvu soodustav kulmugeel. Jumestuskreemi jätab ta vahele.
 • Lisab peitekreemi silmalaugudele, silma sisemistele ja välimistele nurkadele, lõuajoonele (kontuurimise joone alla) ning vajadusel ka veidi T-tsoonile. Hajutab.
 • Võtab roosa hüaluroonhapet sisaldava niisutava huulepulga ja värvib huuled ja kasutab ka seda põsepunana.
 • Seejärel võtab väiksema kontuurimispintsli ning päikesepuudri (või kreemja toote) ning kontuurib nägu, suunates kõik näo keskosast väljaminevad tõmbed ülespoole, tõstes põsesarnad ja silmad visuaalselt kõrgemale, kontuurib ka silmad.
 • Silmalaud kinnitab heleda puudri või lauvärviga - miks mitte ka kulmuvärviga, tõmbab ka paar kiiret lainerikriipsukest silmadele nende rõhutamiseks.
 • Värvib ripsmed ja valmis.

Brigitta parema elu nipid

Et elada paremini, soovitab Brigitta eemaldada oma elust kõik inimesed, kes ei tekita sinus head tunnet. Eemalda oma kodust kõik üleliigsed esemed, sest need on koormaks. Eemalda oma sotsiaalmeediast ebavajalikud kanalid, ole kriitiline oma inforuumi suhtes.

Enda jaoks võetud aeg jaga kolmeks eesmärgiks. Füüsilisele kehale pühendatud aeg ehk kõik toitumise ja spordi/liikumisega seotud. Vaimse tervise osa jagab ta kaheks. Esimene pool ehk kõik tegevused, mis aitavad vaimse tervise turgutamisele ja stressi maandamisele kaasa. Teise poole ajast pühendab ta teadlikult veel eraldi lihtsalt mõtlemiseks ning oma emotsioonide ja tunnete analüüsimiseks.

Brigitta talvine õnneretsept:

 • Kõigepealt võtab ta ühe suure koti (ei pea olema disaineri oma, aga see on soovituslik).
 • Kotti lisab esimesena kõige tähtsamad komponendid: eneseusk ja enesekindlus.
 • Seejärel lisab oma lemmikud, lemmikud kingad, kõige särtsakama pesu ja veidikene puudrit. Maitseks punast huulepulka ja lõhnaks Prantsuse parfüümi.
 • Särtsuks lisab ka sära, sest emana tunneb ta vajadust kompenseerida ka seda sädeme killukest oma hinges, mis varem palju eredamalt siras.
 • Kui kott on koos, aga tunne, et veel ikka midagi on puudu, siis on aeg igaks juhuks kaasale ka juhised iseseisvaks eluks valmis kirjutada (näiteks seda, et ta sokid on sahtlis ja võtmed on kapi peal).
 • Ongi käes aeg koos selle kotiga oma lemmik sihtkohta hüpata ning täiel raual elu nautida.