Reklaam sulgub sekundi pärast

DAVE BENTON annab nõu, kuidas iseendaga paremat kontakti luua

FOTO

Igaüks meist saab olla oma elu ja õnne peremees ning igaühest võib saada tema ise parimal võimalikul moel. Selline inimene on endaga kontaktis ja julgeb teha otsuseid, mis on kooskõlas tema sügavama olemusega. Dave Bentoni sõnul selleks, et iseendaga paremat kontakti luua, peaks õppima mediteerima.

Dave`i sõnul kuhu iganes ta ka ei läheks, soovivad kõik esimese asjana teada, kuidas tervisega lood on, kuid ta ei pane seda pahaks - on tore, et eestlased tema tervise pärast muret tunnevad. "Olen õnnelik ja väga tänulik, et saan öelda, et Dave Benton tunneb ennast hästi, ilma valude ja muude tervisehädadeta. Mina kontrollin, kuidas oma elu elan, mida teen ja mida teha tahan. Kui vaatan tagasi oma elule üks kuni viis aastat tagasi, siis olen väga õnnelik ja tänulik kõige eest, mis juhtus ning kuidas ennast täna tunnen. Tunnen ennast hästi ja minuga on kõik korras. Olen füüsiliselt tagasi," teatab ta.

Selleks, et iseendaga paremat kontakti luua, soovitab Dave leida endale hea õpetaja, kes õpetab mediteerima. Laulja ise on oma elus jõudnud punkti, kus ta igapäevaselt enam ei mediteeri ja kui mediteeribki, siis mitte selleks, et iseendaga kontakti saada, vaid selleks, et saada ühendus oma kõrgema minaga. Dave selgitab, et ühendus oma kõrgema minaga on oluline selleks, et saada vastused, mida inimene otsib.

Kui soovid maailma muuta, alusta iseendast

Dave`i sõnul ei käi positiivne inimene ilmtingimata naeratades ringi, sest muidu mõtlevad, teised, et midagi on viga. „Sa ei käi kepseldes ringi, sest muidu kutsutakse sulle abi. Positiivne inimene elab oma elu täiesti normaalselt. Ainus asi on see, et ta mõtleb erinevalt. Ta ei lase maailmal endale naha alla pugeda ja ei lase teistel inimestel ennast häirida. Inimesed püüavad teda segada – seda kuidas ta mõtleb ja peaks mõtlema. Positiivne inimene ei lase ennast mõjutada, sest ta mõtleb ja näeb asju erinevalt,“ räägib muusik.

Dave andis umbes kuu aega tagasi välja uue laulu "Changes," mis räägib sellest, et kui soovid maailma muuta, siis alusta iseendast. "Me ei saa oodata, et keegi teine muutuks, et meie ennast õnnelikuna tunneks. Me ei saa oodata, et teine inimene meile meele järele olemiseks oma harjumustest loobuks. Ja ka vastupidi - me ei pea muutuma, et kedagi teist õnnelikuks teha. Seega alusta iseendast. Kui sa suudad muuta oma mõtteviisi ja viisi, kuidas maailma näed, muudad sa iseennast, seda kuidas sa tunned ja käitud," selgitab Dave.

Millist nõu annaks Dave 20-aastasele endale?

Dave soovitaks 20-aastasel endal avastada maailma ja mitte jääda sellele väikesele saarele. „Kui nii oleks aga juhtunud, siis ei istuks ma täna siin,“ heidab ta nalja ja lisab, et selles vanuses juhtub noore inimese ümber väga palju. Noor inimene alles õpib kuidas enda ja oma tunnetega toime tulla. „Kõige parem on vooluga kaasa minna ja vältida vigade tegemist. Paljud ütlevad, et kui me ei tee vigu, siis me ei õpi. Miks peaksime aga vigu tehes haiget saama? Usalda õiget protsessi ja usalda, et asjad võivad olla head,“ lausub ta.

Mis on elu saladus?

„Püsida elus. Mitte alla anda ja usaldada,“ sõnab Dave.