Reklaam sulgub sekundi pärast

KINGIIDEED! 9 taskukohast ideed, mida kinkida jõuludeks

Elamus spa - Margit Kurn
Elamus spa - Margit Kurn — FOTO: Karen Härms

Kohe-kohe on ukse ees jõulud ning suur osa meist vaevab oma pead sellega, mida kinkida oma lähedastele – tihti on tänapäeva inimestel niigi palju asju ning need, millest puudu on, ostetakse endale ise. Seega miks mitte liikuda materiaalsetest asjadest elamuste ja mälestuste hindamise juurde. Nendest saadud head emotsioonid jäävad kestma veel pikalt. Ka lapsed tunnevad mänguasjadest küll rõõmu, aga koos veedetud hetked on märksa väärtuslikumad. Elamus SPA elamuste juht Margit Kurn jagab taskukohaseid ideid, mida lähedastele jõuludeks kinkida.

Kingitud aeg on suurimaks väärtuseks

Margit leiab, et kui on otsustatud omavahel kingitusi mitte teha, siis sellest hoolimata võiks üksteisele aega kinkida – see on tihtipeale suurimaks väärtuseks. Ta toob välja mõned soovitused, kuidas üheskoos midagi vahvat korda saata.

  • Matk loodusesse

Matk lumises metsas looduse nautlejatele või hoopis mõni seiklusmäng linnakeskkonnas arendavad korraga nii keha kui ka vaimu. Planeeri üks meeldejääv päev mõnes huvitavas Eesti kohas või veeda piknik koos heade snäkkide ja sooja teega – looduses viibimine ei maksa midagi, aga ühised seiklused jäävad meelde.

  • Küpsetage koos midagi maitsvat

Kuigi koos küpsetatud hõrgutised kaovad hetkega laualt, siis ühine küpsetusseanss jätab lõhnava mälestuse terveks eluks.

  • Spaapäev koos perega

Perena spaas käimise juures ongi juba eriliseks perega koosolemine, kus igaüks saab võtta sellel koosolemise ajal oma aja – kes tahab saunas mõnuleda, kes ujuda, kes lastega mürada, kes lugeda ja kes lihtsalt oma mõtteid mõelda. Ja milline laps ei sooviks minna perega spaasse?

  • Aita oma lähedasi

Kingituseks võib olla ka lähedaste aitamine. Näiteks aita oma vanemaid mingi tööga, mis neile üle jõu käivad. Paku sõbrannale vaba päeva ja võta ta lapsed enda kantseldada. Aita kaaslast köögitoimkonnas või koristamisel. Lisaks sellele, et teed teisele rõõmu, saad ka ise midagi head teha.

  • Meisterdage koos

Leia internetist vahvaid meisterdamise ideid, mis vajavad vaid tühjasid vetsupaberirulle ja natukene liimi. Tegevust kõigile ja igas vanuses.

  • Jõulufilmi vaatamine

Miks mitte aasta suurimate pühade eel perega kokku tulla ning veeta talveõhtu mõnusalt üheskoos teleri ees. Filmid, mis seotud jõuludega, võimaldavad ootusärevalt jõule oodata ja aitavad meeles pidada pühade tegelikke tähendust. Sellest võib lausa iga-aastane jõulutraditsioon välja kujuneda.

  • Sport teeb tugevaks

Miks mitte veeta üheskoos aega kelgutades, suusatades või lihtsalt linnas ringi jalutades ja jõulutulesid vaadates. Värske õhk on tervisele kasulik ning sport teeb tugevaks.

Kingitus ei pea olema kallis

Margit toob välja, et kui omavahel on paika pandud vahetada sümboolseid kingitusi, siis nende tegemine ei pea rahakotile korralikku hoopi andma. Ta soovitab kahte taskukohast ideed, mis ei maksa palju, aga tulevad otse südamest.

  • Fotoalbum või raamitud fotod

Kogu kokku aasta parimad hetked, kui oskad, siis prindi välja fotod, disaini ja pane raami. Kingituse aitab teha personaalsemaks mõni südamest tulnud lause.

  • Isetehtud asjad

Luuletus, omatehtud hoidis, ilus südamlik kaart või kiri. Ka näiteks piparkookide, küünalde, isekootud soojade sokkide või salli valmistamine ei maksa palju, aga soojendavad nii kinkija kui ka saaja südant.

Mälestused teevad südame soojaks

Kingituste eesmärk on Margiti sõnul eekõige olla tänulik, märgata enda lähedasi ja  valmistada neile rõõmu - kõige olulisem on see, et pühendaksime päriselt enda lähedastele aega. Olgu see siis spaas, looduses või kodus.

„Kindlasti tasub olulisi hetki ka jäädvustada. Enamikel on telefonis kaamerad, millega pilte ja videoid teha. Need klõpsud jäävad pikemaks ajaks meenutama koos veedetud aega,“ lisab ta.