Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Heaolutreener Kristi Jõeorg lahutamisest: ka lahkumineku protsess tuleks teadlikult läbida

Kristi Jõeorg
Kristi Jõeorg — FOTO: GoodNews, Karen Härms

Heaolutreener ja koolitaja Kristi Jõeorg toob välja, et kui suhtenõustamist lähemalt vaadata, siis klassikaline juhus, miks lõpuks suhtenõustamisse tullakse on see, kui saadakse partneriga kokku, siis sokk, mis tollel hetkel nurgas vedeles, meid ei häirinud. Ühel hetkel hakkab aga see sokk, mis vedeles seal nurgas võib-olla aastaid, meid häirima.

Mis on aga tegelikult jäänud ajas märkamata?

„Aga tead, mis tegelikult on jäänud ajas märkamata? See, et sinu enda vajadused ja ootused on jäänud täiesti kõrvale ja sina ise inimesena oled võib-olla iseennast ära kaotanud,“ selgitab Kristi ja lisab, et kui kaotame ära iseennast ehk me ei saa ennast väga hästi väljendada, oleme võib-olla hakanud elama kellegi teise jaoks, siis teenime kedagi teist, kellegi teise õnnelikkust, aga mitte iseenda oma.

Koht, kus hakkab esile kerkima rahulolematus

Kristi nendib, et see on tegelikult see koht, kus hakkab esile kerkima rahulolematus. Kui ise olla rahulolematu, siis see rahulolematus hakkab koheselt projitseerima ka teise inimese peale. „Ehk et nüüd on see koht, kus ütled endale „stop“. Küsi endalt, mis toimub minu elus praegu? Kas oled partneriga sellises kohas, et julged ja soovid enda vajadusi ja ootusi niimoodi väljendada, et tead, et sind ei oota partneri poolne hukkamõist või mõistmatus, miks sa enda vajadusi või ootusi väljendad? Kas tunned, et igatsed seda „vana ennast“ tagasi, kes sa kunagi olid, kui partneriga kokku said,“ toob Kristi välja punkte, mille peale tasuks mõelda.

Lahkumineku protsess tuleks teadlikult läbida

Kristi sõnab, et otsustades lahku minna, on hea lahkumineku protsess teadlikult läbida. „Teades ja mõtestades seda, millised on lahkumineku soovi tagamaad, saab uude suhtesse astuda justkui puhtalt lehelt, kuna eelmine suhe on lahti mõtestatud ja mõistetud, mis on see, miks lahku minna sooviti ja millised on need põhjused, miks leiti, et eraldi on mõlemale poolele sobilikum edasi minna, kui koos,“ lausub ta ja lisab, et selle mõtestuse tulemuseks on teadmine, et me ei võta oma eelmist suhet ja selles olnud valu uude suhtesse kaasa ja oleme selle otsusega endaga rahus. „Miks see nii oluline on? Tihti küsivad inimesed minult ka seda, miks on eelnevad suhted meie praeguses suhtes kaasas. Sellele on lihtne põhjus – me ei ole oma eelmist suhet teadlikult lõpetanud. Me ei ole täpselt aru saanud, miks selle suhte lõpetasime ja miks oleme valinud tulla uude suhtesse.“

Viis kõlama jäänud mõtet Kristi Jõeorult:

  • Kui kaotame ära iseennast ehk me ei saa ennast väga hästi väljendada, oleme võib-olla hakanud elama kellegi teise jaoks, siis teenime kedagi teist, kellegi teise õnnelikkust, aga mitte iseenda oma.
  • Kui ise olla rahulolematu, siis see rahulolematus hakkab koheselt projitseerima ka teise inimese peale.
  • Küsi endalt, mis toimub minu elus praegu? Kas oled partneriga sellises kohas, et julged ja soovid enda vajadusi ja ootusi niimoodi väljendada, et tead, et sind ei oota partneri poolne hukkamõist või mõistmatus, miks sa enda vajadusi või ootusi väljendad?
  • Otsustades lahku minna, on hea lahkumineku protsess teadlikult läbida.
  • Miks on eelnevad suhted meie praeguses suhtes kaasas? Sellele on lihtne põhjus – me ei ole oma eelmist suhet teadlikult lõpetanud. Me ei ole täpselt aru saanud, miks selle suhte lõpetasime ja miks oleme valinud tulla uude suhtesse.

VIDEO:

Kristi Jõeorg astub Buduaari kevadpeol, 11. aprillil, üles teemal:

„Õnneliku elu alustalad – nõuanded, kuidas treenida heaolu!“