Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Kolm nõuannet Monika Palmilt, mis aitavad sul oma eesmärke kiiremini saavutada

Monika Palm
Monika Palm — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu „Hinga ja ela!“ autor Monika Palm soovitab aasta alguses oma unistused ja eesmärgid kirja panna. Võimalus on teha ka unistuste tahvlit, kuid tema ise enamasti paneb oma unistused aasta alguses siiski kirja – kõik eesmärgid, nii väiksemad kui ka suuremad sammud, mida ta oma eesmärkide saavutamiseks ära teha soovib. Selleks tuleb lihtsalt endale natuke aega võtta.

Oma unistuste ja soovide listi nähtaval kohal hoidmine aitab hoida enda fookust

Monika tõdeb, et isegi kui tundub, et aega napib, siis see tasub end kuhjaga ära, sest teadvustamine, mida sa tegelikult soovid, on väga oluline selleks, et sinu unistused teoks saaksid. See on nagu oma teekonna kaardistamine uuel aastal, kuhu poole liikuma hakata. „Kui me ei tea, mida tahame, siis seda enam oleme elu pillutada ja teiste inimeste mõjutada,“ lausub ta ja lisab, et väga oluline on teadvustada, kes ma selline olen ja mida ma tegelikult soovin. Ta annab nõu, et kui oled oma unistused, soovid ja eesmärgid kirja pannud, siis võid need panna oma kodus või tööpaigas nähtavale kohale. „Oma unistuste ja soovide listi nähtaval kohal hoidmine aitab hoida enda fookust ning olla õigel rajal. See aitab tuletada endale meelde kuhu poole soovisid liikuda. Teinekord on abiks mõne hea toetava lause lisamine sinna lehekesele, et pakkuda endale tuge unistuste poole liikumisel, nagu näiteks: „Ma liigun oma unistuste poole kerguse ja rõõmuga.“

Usalda, et unistus jõuab sinuni täpselt õigel ajal

Väga oluline on Monika sõnul oma unistustest ka lahti lasta. Me teadvustame, mida soovime, me paneme need kirja, väestame ja seejuures teeme vajalikke samme. Ta tõdeb, et paljudel juhtudel on siiski unistuste ja eesmärkide täitumiseks vaja teha mingisuguseid valikuid ja samme. „Sa võid kirjutada välja iga järgmise sammu, mis on vajalik eesmärgi või unistuseni jõudmiseks. Kui sul need asjad on tehtud, siis lased oma unistuse lahti, sa lased sellel minna, usaldades seda, et kõik see, mida sa oled soovinud ja millest unistanud, on sinu jaoks võimalik ja see tuleb.“

Monika tavaliselt ei pane paika täpset aega, millal unistus peaks täituma, sest tema teadlikkuse arusaamist mööda võib see piirata ja takistada unistuse kohale jõudmist. Väga suur oluline roll on tema sõnul ka usaldusel - usaldad seda, et see unistus jõuab sinuni täpselt õigel ajal ja hetkel ning õigete inimeste kaasabil, kui seda on vaja.

3 nõuannet, mis aitavad kiirendada eesmärkideni jõudmist:

Tee muudatusi. Monika tõdeb, et teekond unistusteni hõlmab väga sageli muutusi – iseendas või oma elus. Ükskõik, kas keegi tahab muutuda või mitte – see toimub paratamatult. „Selline protsess on seotud inimese kasvamisega, enesearenguga, mis hõlmab väga sageli tööd iseendaga ja iseenda sisemaailmas seiklemist, et avastada enda varjukülgi. Need kipuvad olema just need, mis takistavad mõnikord unistustel täitumast. Vastumeelsus muutuste vastu loob vaevalise muutuste ja unistuste täitumise teekonna,“ selgitab ta.

Loo oma aasta nii, et kõik mida teed, on sinu enda hüvanguks, aga ka teenib teisi paremal moel. See avab sind suuremale elu ja Universumi toetatusele. „Selleks kirjuta endale üles,  mida sinu unistused ja eesmärgid sulle ja teistele inimestele annavad?  Kui unistused on suured, siis mida need annavad ühiskonnale, maailmale,“ soovitab Monika mõelda.

Ole tänulik. Ole tänulik igale hetkele, kõikidele oma kogemustele, mis sul elus on olnud. „Ükskõik millised nad on olnud, sest igast kogemusest oleme saanud ka midagi õppida, mis on meid kasvatanud, meid teadlikumaks teinud ja loonud meile mingit sorti elutarkust, mida saame edaspidi kasutada,“ lausub Monika.

VIDEO: