Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Lõõgastav ja meelelahutuslik Aufguss: kui traditsioon muutub trendikaks

Elamus Spa
Elamus Spa — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Eesti liitus Aufgussi organisatsiooniga, mis ühendab maailma parimaid spaa- ja saunakeskuseid, 2022. aastal  ja eelmisel aastal sai Aufgussi maailmameistrivõistlustel läbi viia oma esimese saunateatri etenduse. Sellel aastal läheb aga veelgi huvitavamaks, sest nüüd on ka Eestil võimalus nendel maailmameistrivõistlustel osaleda. Selleks, et Eesti saaks võistlustel osaleda, tuleb välja selgitada Eesti meister.

Mida kujutab endast Aufguss?

Elamus SPA peasaunameister Johanna Jakobson räägib, et Aufguss on tegelikult nagu tavaline saunarituaal – see on 10-15 minutit kestev tegevus saunas, kus saunameister vee valamisega kerisele tekitab mõnusa leili, kasutab erinevaid aroome, muusikat ja loob saunas elamusi. Aufgussile on aga lisatud veel üks tähtis element, milleks on rätik – viimasega pannakse saunas efektiivsemalt liikuma kuum õhk ja aroomid.

Johanna enda lemmikuks on asjaolu, et Aufgussiga tehakse ka saunateatrit. Mis see saunateater siis on? Johanna selgitab, et lisaks vee valamisele kerisele ja aroomiõlidele on saunateatrile lisatud kostüümid, heli- ja valgustehnika, koreograafia ehk erinevad keerulised räti liigutuse kombinatsioonid ning ka näitlemine. “Kogu protsess ja saunateatri etenduse läbi viimine on päris pikk ja raske protsess,” sõnab ta.

Esmalt selgitatakse välja Eesti meister

Selleks, et Eesti saaks sügisel osaleda Aufgussi maailmameistrivõistlustel tuleb esmalt välja selgitada Eesti meister. Eesti Aufgussi meistrivõistlustele, mis toimuvad 26. – 28. juulil Mustamäe Elamus SPA-s on oodatud kümmekond saunameistrit nii Elamus SPA-st kui üle terve Eesti. Võistlusi tulevad Eesti meistrivõistlustele hindama kohtunikud välisriikidest, kes kuuluvad Aufgussi organisatsiooni. Kohtunikud istuvad saunaetenduste ajal erinevates saunaosades – mõni istub üleval nurgas, mõni all keskel, kolmas kuskil mujal. See on vajalik selleks, et nad tunneksid kõige paremini seda, kuidas soe õhk ja aroomid jõuaksid nendeni. Samuti saavad kohtunikud pingsalt jälgida erinevatest nurkadest, kuidas saunameister oma tarvikuid hoiab, kuidas ta neid kasutab ja kuidas ta teeb rätitehnikat.

Tee kodus järgi!

Johanna jagab Buduaari lugejatele ka kehakoorija retsepti, mida saab ise kodus valmistada

Saunameistrina tööl segab Johanna kehakoorijad kokku ise. Kõige lemmikumaks komponendiks peab ta sheavõid, mis niisutab, toidab ja pehmendab nahka väga hästi. Ta jagab nippi, et kui teed tätoveeringu, aitab sheavõi sel kiiremini ja paremini paraneda kui ükski apteegist ostetud kreem.

Sheavõi ja suhkru kehakoorija

Selle segu valmistamiseks tuleks kokku segada võrdses koguses sheavõid ja suhkrut. Masseerida segu niiskele nahale, kuni suhkrutükid on sulanud ning sheavõi imendunud. Hiljem loputada end puhtaks. Sheavõi ja suhkruga kehakoorijal on mitu ülesannet: sheavõi aitab niiskust nahas säilitada ja nahka pehmendada, suhkruga hõõrumine eemaldab aga surnud naharakud.