Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Maria Baydar: suurepärane elukogemus on elu sinu tingimustel

Maria Baydar Enesearengufestival 2023
Maria Baydar Enesearengufestival 2023 — FOTO: Alice Märtin

Maria Baydar rääkis enam kui 2000 inimese ees Enesearengufestivalil, milline on suurepärase enesetunde valem. Maria on juba 10 aastat uurinud inimesi, nende psühholoogiat ja kuidas nad toimivad, kuidas saavutada suurepäraseid tulemusi. Ta jagab, kuidas end viia iga päev oma elu kõige vägevamasse seisundisse.

Maria Baydar Enesearengufestival 2023
Maria Baydar Enesearengufestival 2023 — FOTO: Alice Märtin

Seisund defineerib sinu tulemused

Maria selgitas, et suurepärane elukogemus on elu sinu tingimustel. See on selline elu, kus kõik suhted, tervis, eneseteostus, finantsid ja unistused täituvad just nii nagu sina oled soovinud.

Ta lisab, et see saab toimida vaid siis, kui iga päev juhid väikseid otsuseid ja valikuid ning õpid juhtima teadlikult oma seisundit. Sa ei toimi enam autopiloodi peal ega ole lükata-tõmmata, vaid ise juhid, mis seisundiga lähed hommikul tööle, vestled kolleegiga, lähed õhtul koju. „Seisund defineerib sinu tulemused,“ ütles ta ja lisas, et sellepärast ongi oluline seisundist rääkida.

Kui elad elu madalas seisundis, on ka tulemused madalad. Aga kui õpid oma keha ja meelt viima iga päev suurepärasesse seisundisse, koged ka suurepäraseid tulemusi.

Maria Baydar Enesearengufestival 2023
Maria Baydar Enesearengufestival 2023 — FOTO: Alice Märtin

Maria jagas kolme väga olulist mõtet, mida teha selleks, et viia end suurepärasesse seisundisse

Kas sa tolereerid kannatavat seisundit? Kannatav seisund saab kesta seni, kuni seda tolereerid. Pane endale kirja, millist kannatust sa oma elus ikka veel tolereerid ja miks. Maria ütleb, et kui sa enam ei lepiks selle kannatuse, võtaksid ette kõike, et see lõpetada. Sellepärast tehakse suuri läbimurdeid elus, kui enam ei suuda valu kannatada.

Kas sa hoolitsed oma keha eest ja kasutad seda selleks, et käivitada suurepärased tulemused? Kui oled halvasti maganud, ületöötanud, kehvasti söönud, ei saa ka oma meelt ja mõtteid viia seisundisse, kus saavutab suurepäraseid tulemusi. Maria rõhutab, et väga oluline on jälgida, mis seisundis on su keha ja kuidas end tunneb.

Millist reaalsust sa lood enda sisemise kujutlusega? Sisemised kujutlused on näiteks visuaalid, mida sa ette kujutad mingist eelseisvast olukorrast, laused mida endale ütled – enesekriitika, materdamine, aga ka toetavad laused. Sisemised kujutlused on ka tunded, mida sa enda sees ketrad.

Praktiline harjutus:

Maria jagab küsimusi, mille võib kodus läbi kirjutada. „See aitab inimest juhtida kogemusse, kus ta elabki iga päev suurepärases seisundis ja korrastab oma igapäevast elu. Samuti aitab nende küsimuste välja kirjutamine eemaldada elust kõik selle, mis tõmbab inimest alla ja kehva seisundisse ning samas aitab üles leida selle, mis väestab, mis viib edasi, mis arendab ja avardab,“ ütleb ta.

 • Mida tähendab minu jaoks vägi? Kuidas ma end tunnen, kui ma olen väekas?
 • Miks ma olen oma väe kaotanud?
 • Milliste inimestega suhtlemine mind alla tõmbab?
 • Millised laused, mida ma endale ütlen, minu väge lämmatavad?
 • Millised tegevused nullid ja hävitavad mu väe?
 • Mis on need hetked igapäeva elus, mil ma end reedan ja endaga pahuksisse lähen?
 • Milliste inimestega suhtlemine mind väestab?
 • Millised tegevused mind väestavad?
 • Millised laused, mida ma endale ütlen, minu väge kasvatavad?
 • Mis on minu tugevused, mida ma imetlen?
 • Mis on see, millega ma saan suurepäraselt hakkama?
 • Milliseid väestavaid rutiine ma oma ellu looma peaksin, et elada elujõuliselt?
 • Milliseid muutuseid pean oma elus tegema, et elada päriselt kooskõlas loodusega?

Vaata videost lähemalt!