Reklaam sulgub sekundi pärast

Organismi puhastamine – veidrus või vajadus?

Nüüd, 21. sajandiks, oleme hakanud aru saama, kui habras võib olla meie organism. Ent isegi siis, kui me püüame õigesti toituda ja tegelda spordiga, jäävad ikka alles tegurid, mida me mõjutada ei saa.

Nüüd, 21. sajandiks, oleme hakanud aru saama, kui habras võib olla meie organism. Ent isegi siis, kui me püüame õigesti toituda ja tegelda spordiga, jäävad ikka alles tegurid, mida me mõjutada ei saa.

Näiteks saastatud linnaõhk, trepikojas suitsetav naaber, sunnitud kiireined töökohal. On ka küllalt raske hoiduda igasugustest sellistest hõrgutistest, mis tavaliselt on seda kahjulikumad, mida maitsvamad. Sel viisil koguneb meie organismi päevast päeva igasugust „prügi“ ja šlakke. Ja niisama lihtsalt neist lahti ei saa. On aga nii, et ka kõige tugevam ja tervem organism hakkab üles ütlema, kui seda regulaarselt „toita“ kahjulike ainetega.

Üldteada tõde on see, et 18. ja 19. sajandil oli traditsiooniks sõita kord aastas kuhugi Kaukaasia vetele. Seal seadsid meie vanavanaemad oma organismi korda – puhastasid selle, juues mineraalvett. Meie elutempo ja keskkonnatingimuste juures, seda eriti suurlinnades, „risustub“ meie organism aga märksa kiiremini kui 200 aastat tagasi. Kui keegi räägiks 19. sajandi prouale tema 21. sajandil elava lapselapselapse tavalisest päevast, oleks tema sügav šokk või isegi minestus garanteeritud. Nii et küsimus ei ole selles, et rebida end igapäevaelust paariks nädalaks vabaks ja sõita kuurorti vett jooma, vaid just selles, kuidas puhastada oma organismi regulaarselt ning isegi iga päev.

Ei, ülalmainitud kuurortidesse ei ole vaja alaliselt elama asuda. Seesama progress, mille läbi me nii väga kannatame, pakub meile võimaluse puhastada oma organismi hõlpsalt, lihtsalt ja vähimate ajakuludega. Teadlased on juba ammu teinud järelduse, et parim viis puhastada oma organismi on juua mineraalvett, mis on pika aja vältel looduslikult rikastunud mitmesuguste mineraalide ja mikroelementidega. Parimaks variandiks peetakse nüüdisajal juua sellist tüüpi vett, nagu seda on Borjomi. See sisaldab praktiliselt kõiki vajalikke aineid organismi normaalseks talitluseks ning seda mikroelementide valikut, mis soodustab kõige liigse eemaldamist organismist. Arvukad varajasemad ja ka nüüd jätkatavad uuringud tõstavad Borjomi muude väärtuste hulgast esile selle unikaalseid puhastavaid omadusi: see toimib otsekui „sisemine dušš“, pestes maha kogu „prahi“, millega me oleme oma organismi nii heldelt koormame. 200 aasta vältel on neist omadustest lugu pidanud rohkesti inimesi, kuid selle vee esimene hindaja oli Vene aadelkond eesotsas Romanovitega.

Niivõrd soodne toime on tingitud „Bordžomi“ unikaalsest mineraalsest koostisest, millel on vulkaaniline päritolu. See määrab vee maitse- ja kvaliteediomadused ning selle mõju meie organismile.

Selle vee eripäraks on päritolu, mis on tõepoolest unikaalne. Gruusia Kharagauli rahvuspargi territooriumil, kõrgusel 850 – 2500 meetrit merepinnast, kus loodus on tänase päevani puutumatu, sünnibki sügaval maapõues „Borjomi“. See ürgne vesi, mis ei ole kunagi osalenud looduse veeringluses, on vulkaanilise päritoluga ning tõuseb ülespoole, rikastudes rohkem kui 60 mäekivimites sisalduva elemendiga.  Just selles seisneb Borjomi erakordsus ja unikaalsus. Samuti on see rikastunud loodusliku süsihappegaasiga ning jõuab selle survel sooja vooluna (38 – 41 °C) maapinnale puurkaevude kaudu, mille sügavus on 1 200 – 1 500 meetrit.
Just „Bordžomi“ mineraalne ja gaasiline koostis määrab selle maitse- ja kvaliteediomadused, samuti mõju meie organismile.

Seda tüüpi mineraalvesi on asendamatu meie organismi igapäevasel puhastamisel ainevahetuse jääkproduktidest – niinimetatud šlakkidest. Toimub ju nende eemaldamine, samuti nagu moodustuminegi organismis katkematult. Mida intensiivsemalt töötavad rakud, seda rohkem tekib ainevahetuse jääkprodukte. Šlakid kogunevad esmajoones rakkudesse ja rakkudevahelisse ruumi. Väljaviimata šlakid ladestuvad ka sidekoes, rasv- ja luukoes, lihastes ja siseorganistes (maksas, neerudes, kopsudes, soolestikus jne.) Šlakkide organismi ladestumise esimesed sümptomid on väsimus, kiire väsimine, ärrituvus ning tihti ka peavalu. Kui šlakkide kogus organismis kasvab, tekivad allergilised reaktsioonid, palavik, limaskestade kahjustused (nohu, konjunktiviit) ning nahavaevused (värvuse muutumine, kuivus, põletikud). Edaspidi võivad areneda tõsised siseorganite kahjustused. Loodus on andnud inimesele unikaalse enesekaitsesüsteemi. Seepärast juba esimeste tunnuste ilmnemisel, mis viitavad šlakkide ladestumisele,  kaob isu, kogu aeg on janu ning saada kehalist ja psühholoogilist rahu. Kõik see aitab organismil šlakke eemaldada.

Muidugi on see juba organismi äärmuslik seisund, milleni end viia on äärmiselt ebasoovitav. Parem on abistada oma organismi võitluses šlakkidega pidevalt ning juua igapäevane kogus mineraalvett. Muide, lisaks puhastavale toimele parandab Borjomi organismi ainevahetust, mõjub soodsalt seedimisele ja tugevdab immuunsussüsteemi.

Tänapäeval on tervislik eluviis taas moodi minemas ning muutub üpris populaarseks trendiks. Üha austusväärsemaks saab treeningsaali regulaarne külastamine, aga mitte oskus juua ära kann õlut ühe lonksuga. Sigaretti asendab käes üha sagedamini õun või mineraalveepudel. Jah-jah, Borjomi pudel. Julgeme loota, et see on veel üks moodne trend.

 

reklaamtekst

[gallery ids="1942261,1942267,1942282"]