Põleta kaloreid siis, kui sa magad – 3 trikki!

Põleta kaloreid siis, kui sa magad – 3 trikki!

Lisakilodest vabanemiseks tuleb muuta oma elustiil tervislikumaks ja midagi keerulist siin tegelikult ei olegi – see ei ole tuumafüüsika. Küll aga on olemas terve rida erinevaid nippe, mille abil on võimalik keharasva tõhusamalt põletada ja kaalust alla võtta.  Ka see, kuidas ja millistes tingimustes sa magad ning mida sa enne magama minekut sööd või ei söö, mängib väga olulist rolli!

Lisakilodest vabanemiseks tuleb muuta oma elustiil tervislikumaks ja midagi keerulist siin tegelikult ei olegi – see ei ole tuumafüüsika. Küll aga on olemas terve rida erinevaid nippe, mille abil on võimalik keharasva tõhusamalt põletada ja kaalust alla võtta. 

Ka see, kuidas ja millistes tingimustes sa magad ning mida sa enne magamaminekut sööd või ei söö, mängib väga olulist rolli!

Allpool on kolm asjalikku soovitust neile, kes soovivad kaalust alla võtta ja keha rasvaprotsenti madalamaks saada!

1. Söö enne magamaminekut valku

Siinkohal tuleb valida kergestiseeduv vahepala, mis sisaldab väga vähe süsivesikuid ning palju valke. Näiteks väike klaas maitsestamata jogurtit, Kreeka jogurtit, tükike kõrge valgusisaldusega juustu või valgujooki. Jogurtit valides võta see, mis sisaldab 100 grammi kohta vähemalt 4,5 grammi valke! Juustu puhul peaks valgusisaldus 100 grammi kohta olema minimaalselt 28 grammi ja valgujoogi puhul 8 grammi 100 grammi kohta.

Tarbi valku ligikaudu tund või pool tundi enne uinumist! 

2. Ära maga liiga soojas toas

Õhutemperatuur toas võiks olla 17-18 kraadi, mitte rohkem. Nii on uni parem, sa magad ennast korralikult välja ning lihased saavad samuti paremini puhata. Seega on sul järgmisel päeval rohkem energiat ja sa jaksad ennast füüsiliselt rohkem liigutada. Kui uni on kehv ja keha väsinud, ei jaksa sa kaloreid põletada ning otsid turgutust süsivesikuterikkast toidust, mis vastupidiselt põhjustab kaalutõusu.

3. Ärka alati enam-vähem samal ajal 

Kui organism on harjunud kindlal kellaajal ärkama ja teab, mis kell hommikul süüa saab, siis oskab ta oma energiavarusid ise jagada, nii et ei tekiks meeletuid näljasööste ning teisalt ei hakka keha rasva varuma, sest ta teab, mis kell uus energialaeng tuleb. Ürita ka nädalavahetusel enam-vähem samal ajal ärgata, kui sa nädala sees ärkad! Ja muidugi on oluline, et sa ennast välja puhkaksid ning hommikusööki vahele ei jätaks. 

 

Allikas: shape.com