Ravivõimeid omav koeratõug – Hiina Harjaskoer

Hiina Harjaskoera teevad eriliseks paar asja. Esiteks on seda tõugu koerte normaalne kehatemperatuur keskeltläbi 41 kraadi, olles väidetavalt ainus sellise kehatemperatuuriga koeratõug maailmas. Teiseks võivad Hiina Harjaskoerad olla nii karvutud (hairless) kui ka karvased (powder puff).
Seda, millised pojad pesakonda sünnivad, ei tea kunagi ette. Nimelt
võib ka karvutute vanemate pesakond olla hoopis nt täielikult karvane.

Hiina Harjaskoera teevad eriliseks paar asja. Esiteks on seda tõugu koerte normaalne kehatemperatuur keskeltläbi 41 kraadi, olles väidetavalt ainus sellise kehatemperatuuriga koeratõug maailmas. Teiseks võivad Hiina Harjaskoerad olla nii karvutud (hairless) kui ka karvased (powder puff). Seda, millised pojad pesakonda sünnivad, ei tea kunagi ette. Nimelt võib ka karvutute vanemate pesakond olla hoopis nt täielikult karvane.

Selle koeratõu ajalugu ulatub Aafrika mandrile. Nimelt levib arvamus, et eelpoolnimetatud tõug pärineb just sellelt mandrilt. On leidnud kinnitust ka faktid, et selline koeratõug on elanud Mehhikos, Hiinas, Türgis, Etioopias, Argentiinas, Peruus, Filipiinidel ja Kariibi saartel.

Hiina Harjaskoera nimetatakse veel ka ravivõimeid omavaks tõuks. Näiteks võivad nad peatada algava astmahoo, normaliseerida südame rütmitegevuse, alandada vererõhku, vähendada valu liigestes ja selgroos. Lisaks aitavad nad vabastada nahahaigustest. Need imelised võimed võivad olla tingitud tema kõrgest kehatemperatuurist.

Harjaskoeri on kahte tüüpi. Hirvetüüpi: graatsilisem ja peenema luustikuga ning elegantse olekuga. Hobusetüüpi: tugeva luustikuga, rahulikuma loomuga ja väga enesekindel.

Lisaks kõigele eelpool nimetatule on harjaskoerad nagu kameeleonid. Nimelt on talvel nende nahavärv väga hele, peaaegu valge. Suvel muutub see aga päikese käes tumedaks. Tasub meeles pidada, et karvutute koerte nahk on väga õrn ja selleks, et vältida päikesepõletust, tuleks nende nahka vastavate kreemidega kreemitada ning mitte lasta oma koerakesel liiga kaua päikese käes viibida.

Hiina Harjaskoera näol võib iga inimene leida enda jaoks midagi huvipakkuvat. See eksootilise välimusega koerake sobib oma iseloomult hästi ka laste ja vanuritega, olles kaunis, särav, rõõmsameelne ja temperamentne.


Gucci – staarigeeniga koerake

Juba nimest võib aimata, et Gucci pole mitte tavaline koer. Ta on 3,5 aastane emane Hiina Harjaskoer, kes on oma lühikese elu
jooksul teinud mitmeid modellitöid. Guccit on pildistatud nii
ajakirjade esikaante kui ka näiteks Viru Keskuse sügishooaja reklaami
tarvis.

Hiljuti jõudis aeg nii kaugele, et Gucci käis ise Moskvas Venemaa ilusa
karvutu tšempioniga paaritumas ja temast endast on saanud ema kolmele
kutsikale, kellest üks on karvutu ja kaks ilusad karvased.

 

Pildid: erakogu

/Merili Sultsing/