Reklaam sulgub sekundi pärast

ROLAND TOKKO: oleme iseenda suurimad takistajad ja vahel on lihtsalt vaja…

Buduaari ajakiri

Roland Tokko

Foto: Karen Härms

Mis on sinu suurim takistus soovitud elu poole liikumisel? Enamikul juhtudel oled selleks takistuseks sina ise!

Jah, oleme iseenda suurimad takistajad ja vahel on lihtsalt vaja sellelt, mis sinu seest soovib välja tulla, eest ära astuda!

Kas oled olnud olukorras, kus arvad mingi tegevuse kohta, et ei hakka seda küll kunagi tegema ning see tundub lausa hirmutav, ent ühel hetkel avastad, et naudid selle tegemist hoopiski täiega?

Toon isikliku näite. Mäletan hästi seda, kui kohtusin 2013. aastal esimest korda Peep Vainuga, kes oli sel ajal Eesti edukaim koolitaja. Olin samal aastal ise koolituste korraldamist alustanud ja sain Peebuga kokku, et arutada koostöömõtteid.

Ühel hetkel küsis Peep minu käest, et kas ma ei ole mõelnud ise koolitajana tegutseda? See tundus minu jaoks tol korrall piisavalt hirmutav ja esimene reaktsioon oli väga kindel: „Ei! Ma olen korraldaja.“

Olles aga aastaid koolitusmaastikul tegutsenud, sain ühel momendil aru, et tegelikult mulle meeldib inimeste ees olla (see arusaam tuli siis, kui sain üle lavahirmust). Veel rohkem hakkas see mulle meeldima, kui mõistsin, et minu teadmiste ja kogemuste abil on inimeste elud päriselt paremaks muutunud.

Kuid sellega enda takistamine ei piirdunud. Kuigi taipasin, et mulle meeldib esineda, ei võtnud ma suurt midagi ette, et seda rohkem teha.

Jah, meil toimub Edu Akadeemiaga pidevalt sündmusi, kus saan ka ise oma teadmisi jagada ja olen äärmiselt tänulik, et mind pidevalt esinema kutsutakse. Samas ei olnud ma siiani andnud ühtegi konkreetset signaali selle kohta, et käin hea meelega erinevat tüüpi üritustel esinemas.

Koolitamine, inspiratsioonikõned ja -kontserdid, päeva- ja saatejuhtimised – need kõik on mulle rõõmupakkuvad tegevused, kuid inimesed on pidanud ise selle peale tulema, et mulle seda võimalust pakkuda.

Otsustasin vea parandada. Äsja valmis minu isiklik koduleht www.rolandtokko.com, kust saab mind esinema tellida ja mis annab ülevaate, mis teemadel ja formaadis esinemisi ma eelistan. Ma ei ütle, et nüüd muutub kõik üleöö, kuid see tundus õige asi, mida teha. Kõige parem viis ületada takistust nimega sina ise, on võimalikult kiiresti teha esimene samm!

Just esimese sammu tegematajätmine on see, mis enamikule unistustele ja imelistele plaanidele kriipsu peale tõmbab. Tihti on meil soov enne esimese sammu tegemist kõike teada saada ja endale selgeks teha.
Reaalsus on see, et enamikul juhtudel seda hetke, millal oled piisavalt valmis, ei tulegi. Sul ei ole võimalik kõike detailideni ette näha ja planeerida.

Ka siis, kui hakkad Tallinnast Tartu poole sõitma või vastupidi, ei näe sa rohkem, kui teelõiku enda ees. Sellest hoolimata asud sa teele, sest usud, et jõuad kohale.

Kogu teekonna etteteadmisest olulisem on tunne, mille su plaan või unistuse elluviimine sinus tekitab. Kui tunne on õige, tee esimene samm ja see panebki asjad liikuma ning aitab esmase suurema takistuse ületada.

Nii et – lõpeta iseenda takistamine ja lase võimalikuks saada kõigel heal, mis sinu sees veel peidus on!

Tea seda, et kui tunne oma asja tehes on õige, siis teedki õiget asja!

Neli olulist mõtet sellest jutust

1. Märka, mis on tegevused, mille puhul sina hirmu tunned ja ehk on just mõni neist selline, mida võiksid proovida ja tegelikult nautida.


2. Kui oled leidnud tegevuse, mis sulle rõõmu pakub, siis märka, kuidas sa ise takistad endal seda veelgi rohkem kogemast.


3. Leia võimalus, kuidas saad igapäevaselt teha rohkem enda jaoks tähendusrikkaid asju. Olgu selleks enda nähtavakstegemine või õigete inimestega ühendust võtmine vms.


4. Tee esimene samm!