SEE ON TEGELIK põhjus, miks prantslannad paksuks ei lähe

SEE ON TEGELIK põhjus, miks prantslannad paksuks ei lähe
pilt: Shutterstock

Tundub müstiline, et saiakesi, juustu ja veini armastavad prantslannad kunagi paksuks ei lähe, kuid tegelikult on kõik väga lihtne.

Inglise päritolu toitumisnõustaja Jane Clarke, kes juba pikemat aega Pariisis elanud on, avaldas prantslannade saleda figuuri saladuse.

Nimelt on Clarke saanud võimaluse juba aastaid prantslannade toitumisharjumusi jälgida ning neid ka näiteks inglannade omadega võrrelda. Nii jõudiski naine selgusele, et prantslannad ei lähe paksuks tänu oskusele toitu väikeste ampsude kaupa nautida. Prantsuse naised ei kugista mitte kunagi toitu alla, nad ei kaani endale veini sisse ja nad ei söö kunagi kiirustades.

Prantslanna võtab söömiseks aega, ta naudib igat ampsu, tunnetab maitseid ja keskendub hetkele. Sel kombel süües jõuab ajju signaal täiskõhutundest just täpselt siis, kui kõht ka täis on. Lisaks kaasneb aeglaselt söömisega rahulolutunne.

Kui aga niisama televiisorit vaadates lihtsalt midagi süüa ja sellele üldse mitte keskenduda, ei teki rahulolutunnet ja nii võibki sööma jääda. See omakorda toob kaasa ka soovimatud lisakilod.