Sel aastal on naistepäev 12. veebruaril: tule naistesõidule!

22 kommentaari
Sel aastal on naistepäev 12. veebruaril: tule naistesõidule!

Naised veedavad koos väga palju vaba aega: käiakse kohvikutes, kinos-teatris, treenimas aeroobikasaalis, lõõgastumas spaas, ilusalongis ja palju muud. Miks mitte siis üheskoos maha pidada üks korralik talvine naistepäev? Sel pühapäeval, 12. veebruaril on Lõuna-Eesti kaunis looduses toimumas Tervis Plussi 11. Tartu Maratoni Naistesõit. See on ainulaadne võimalus särada suusarajal koos oma sõbrannade, naiskolleegidega, tütarde või emaga. Mehed saab jätta seekord ergutuskisaga raja äärde!

Naised veedavad koos väga palju vaba aega: käiakse kohvikutes, kinos-teatris, treenimas aeroobikasaalis, lõõgastumas spaas, ilusalongis ja palju muud. Miks mitte siis üheskoos maha pidada üks korralik talvine naistepäev?

Sel pühapäeval, 12. veebruaril on Lõuna-Eesti kaunis looduses toimumas Tervis Plussi 11. Tartu Maratoni Naistesõit. See on ainulaadne võimalus särada suusarajal koos oma sõbrannade, naiskolleegidega, tütarde või emaga. Mehed saab jätta seekord ergutuskisaga raja äärde!

Sportida on lahe

“Sportida on lahe ja see väsimusega segatud tunne, mis tuleb kehasse pärast sportimist, on hindamatult mõnus!” õhkab sportlane Sille Vaiksaar, kes võtab sel aastal Tartu Maratoni Naistesõidust osa esimest korda. “Koostegemisel on minu arvates imeline ja liikumapanev jõud,” arvab Sille, miks naiste suusasõit hea on. “Ühised üritused on headeks eesmärkideks, miks sõpradega koos sportida, koos starti minna  ja hästi aega veeta!” innustab ta.

Naistesõidu rada on 16 km pikk, kulgedes Palult Elvasse. Sille arvates on distants sobiva pikkusega: “Mõistliku tempovalikuga peaks olema see sõit kõigile naistele jõukohane ja mõnus sportlik kogemus!” 

Klubi Tartu Maraton kinnitab Sille sõnu, et rada on ideaalne just naissuusatajatele oma lauguse ning sujuvuse poolest. Nii annab rada võimaluse nautida lisaks suusatamisele ka seltskonda ja lumist loodust. 

Kindlasti saab päev olema suurepärane – üheltpoolt tervislik ja sportlik, teisalt täis positiivset laengut, emotsiooni ning naudingut! Kui tihti on ikka võimalik suusarada nautida koos sõbrannade ja teiste aktiivset eluviisi harrastavate naiste seltsis?

Suusatamine kõigile

Ilmateade lubab nädalavahetuseks ilusat talveilma. Miinuskraadid aga nõuavad ettevalmistust. Seega, soojalt riidesse, varustus jalga, sõbrannad kokku ning 12. veebruaril Palul näeme, sest suusatamine on lahe! 

Naistesõidu start antakse kell 12 ning sõita saab 16-kilomeetrist rada kuni kella 17ni. 

Finišialas pakutakse kõikidele osavõtjatele sooja kehakinnitust. Kohal on ka Tervis Pluss ning teised oma ala asjatundjad, kes annavad head nõu ja näpunäiteid suusatamise ning aktiivse liikumise kohta. 

Meestele saab kaasa elada samal päeval toimuval Avatud Raja sõidul ning vahvatele meeskondadele 1. Tartu Teatemaratonil. Nädal hiljem, 18. veebruaril on ka lastel võimalik suusategevusi nautida 41. Tartu Maratoni tasuta lastesõitudel ning kulminatsiooniks on 19. veebruaril toimuv 41. Tartu Maraton

Kõikide Tartu Maratoni ürituste kohta üldiselt ning ka Tervis Plussi 11. Tartu Maratoni Naistesõidu registreerimise kohta leiad rohkem infot aadressil www.tartumaraton.ee.

 

 

Buduaar.ee