SINU ELU SEITSE tähtsaimat õppetundi

On levinud arvamus, et kui universum tahab meile midagi öelda, siis ta räägib meiega. Räägib läbi teiste inimeste, tekstide või märkide, sealjuures ei ole need juhuslikud kokkusattumused, vaid saadetud vihjed. Ka järgnev tekst võib olla kui märk, mis annab vastuse sinu poolt universumile saadetud küsimustele. 

Olgu alustuseks öeldud, et mitte midagi ei muutu võluväel. Soovid täituvad läbi muutuste, mis pole alati just kõige lihtsamad, mõnikord on need isegi päris valusad, kuid ainult läbi selliste muutuste jõuad sa sinna, kuhu oled soovinud jõuda. Läbi valu kaotad mittevajalikud kihid, mis on aastate jooksul sinu ümber kogunenud: ebakindlus, rahulolematus, tekkinud harjumused, ühiskonna poolt loodud tõekspidamised. Teel õnneliku ja täisväärtusliku eluni pead ära õppima mõned reaalsuse juhtimise punktid. Ja mitte lihtsalt läbi lugema, vaid nendest aru saama, endasse ammutama ja tunnetama neid läbi oma elu olukordade.

Õppetund nr 1: SA OLED ÕNNELIKU ELU VALEMI OSA

Soovid sa seda või mitte, aga sa ei saa mitte kunagi olla õnnelik, olles samal ajal universumiga vastuolus. „Mina olen hea, aga maailm minu ümber on halb!” Selline suhtumine näitab vaid inimese infantiilsust. Kui sinu ümber on inimesed või asjaolud, mis on sinu suhtes negatiivsed, siis oled sa ise selleks loa andnud. Sinu hädades pole mitte kunagi süüdi ei vanemad, sõbrad, sugulased, riik ega vale ajastu. Mida varem sa mõistad, et vastutad oma elu eest 100% ise, seda kergem on sul elus edasi liikuda.

Sa ei ole asjaolude ohver, vaid oma elu stsenarist. Sinu võimuses on kõike muuta. Ainuke asi, mis on muutumatu, on surm. Tähtis on meeles pidada, et oma elu kujundad ainult sina ise. Kas terve elu hädaldada või teha pingutus, vaadata tõele näkku ja muuta oma elu täpselt selliseks, nagu sa soovid? Valik on sinu!

Õppetund nr 2: SA VÕID OLLA SEE, KES SA TAHAD

Ühiskond on paika pannud kindlad stereotüübid, näiteks ka selle, milline on edukas inimene. Edukale inimesele on määratud kindlad eeldused, näiteks hea perekond, võimukad sugulased, palju raha, rikas mees jne. See on täielik jama!

Väga levinud on suhtumine, et ma tahaks teha/alustada/rajada/õppida, aga kahjuks pole mul selleks raha/tutvusi/aega. Ainuke asi, mida nendel inimestel ei ole, on reaalne motivatsioon. Kuid laiskust on neil küllaga! Seepärast jäta meelde – sa võid olla see, kes sa tahad, kui hakkad reaalselt oma eesmärgiga tegelema. Vaatamata segavatele faktoritele ja uskudes endasse! Nii on sul võimalik saavutada kõik, mida sa soovid, ükskõik kui võimatu see sulle ka ei tunduks. 

Õppetund nr 3: SA OLED ISEENDA REAALSUSE LOOJA 

Muidugi juhul, kui järgid eelmist õppetundi. Ilma tõelise usuta oma unistustesse ja lõpptulemuse visualiseerimiseta võid sa jääda ühele kohale tammuma või jõuda üldsegi valesse kohta. Seepärast jäta endale meelde – ära kuula mitte kedagi teist! Ära kuula ka oma sõpru, kolleege, sugulasi. Kui sul on kindel eesmärk, siis liigu selle poole. Pane tähele, et paljud soovitajad pole ise teinud seda, mida nad sulle soovitavad. Need, kes sulle tõeliselt head soovivad, lihtsalt kuulavad, mõistavad ja julgustavad. Hakkad enda ümber märkama kroonilisi nõuandjaid, kes kahjuks ei ole ise teooriast kaugemale jõudnud. 

Näide loomariigist: kui ämber on täidetud krabidega, siis üks pealmistest üritab sealt välja saada. Ülejäänud krabid ei hakka teda selles aitama, vaid tõmbavad ta ämbrisse tagasi. Paraku toimivad paljud inimesed sarnaselt.

Sulle hakkavad jagama soovitusi kõik sulle lähedal seisvad inimesed, isegi sulle „head soovivad” sõbrad hoiavad piltlikult öeldes peast kinni ja mõtlevad, et mida sa küll teed. Sul on ju nii ilus hall eluke, milleks raskusi juurde tekitada, kui võib rahulikult olla ja silma kinni pigistada. 

Nii et kuula ainult iseennast! Antud olukorras viivad teiste arvamused sind vaid eesmärgist eemale.

Õppetund number 4: UNUSTA HIRM

Jah, muutused pole lihtsad ning vahepeal tekivad kindlasti hirmumõtted. Just seepärast, et alustad millegi täiesti uuega ning väljud oma tavapärasest mugavustsoonist. Ole endaga aus – see aitab kaotada kõik hirmud. Mõeldud – tehtud! Samuti unusta hirm ebaõnnestumise ees, ära karda, et võid eksida. Sa võid alati ümber mõelda. Lihtsalt tegutse! 

Õppetund number 5: OLE VALMIS ÕPPIMA

Keegi ei garanteeri, et see teekond saab olema kerge või et oma teekonnal eesmärgi poole ei saa sa lüüa või ei tule sulle ette ootamatud raskused. Selleks, et midagi saavutada, peab alati kasvama ja arenema. Õpi oma kogemustest iga päev! Ära lase erinevatel olukordadel niisama mööda minna, vaid leia neist olulised nüansid, mida elu sulle näidata soovis. Tahad kolida teise riiki? Alusta vähemalt keele õppimisest, kasvõi viis sõna päevas, aga tee seda järjepidevalt. Võibolla tundub sulle hetkel võimatu välismaal tööd ja elukohta leida, kuid sammhaaval alustades liigud sa juba soovitud suunas. Sulle ei meeldi sinu töö? Õpi midagi uut, leia mõni viis muudmoodi raha teenida, lahku oma praegusest töökohast. Elu pakub sulle alati midagi uut – muidugi juhul, kui sa pidevalt tegutsed ja edasi liigud. Õppima peab palju ja pidevalt! Ole valmis vaeva nägema!

Õppetund number 6: VÕITLE OMA PEAMISE VAENLASEGA

Kas tead, kes saab sinu suurimaks vaenlaseks eesmärgi poole liikumisel? Sina ise! Sinu sisemine hääl hakkab alatasa sosistama: „Milleks mul seda vaja on? Äkki lähevad asjad veel halvemaks? Äkki ikka jätta kõik nii, nagu on? Kõik ju elavad nii!”.

Sellel momendil ütle endale „Stopp!”. Jäta meelde, et sel hetkel räägib sinus hirm. Nagu oli öeldud õppetunnis number 4, lihtsalt unusta see! Võta ennast kokku ja tegele millegi kasulikuga, selle asemel et heietada. Loe, tee trenni, suhtle huvitavate inimestega.

Püüa mõista, et kui sa oma eesmärgi saavutamiseks mitte midagi ei tee või teed liiga vähe, siis mitte keegi teine sinu eest seda tööd samuti ära ei tee. Tulemus sõltub ainult sinu jõust ja soovist edasi minna ning midagi muuta. 

Unusta ära, kui vana sa oled, mis on sinu sotsiaalne staatus ja kõik muu selline. Kõiki neid ebakindlusi ja vabandusi loob sulle vaid sinu hirm. Lihtsalt lülita oma mõistus sisse, hirm välja ja otsi erinevaid võimalusi. Katseta, proovi! 

Õppetund number 7: KIIDA END KA VÄIKESTE SAAVUTUSTE EEST

Usu, see on väga vajalik! Isegi kui sa täna pühendasid oma unistuse saavutamisele ainult kümme minutit, pea meeles, kui tubli sa oled, et vaatamata kõigele järjekindlalt oma eesmärgi poole liigud. Neid inimesi, kes sind kritiseerima hakkavad, tuleb ette väga palju, aga neid, kes sinu üle siiralt õnnelikud on, äärmiselt vähe. Seepärast ära ole enda vastu karm – karmi kriitikat on sinu ümber piisavalt. 

Tea, et kui otsustasid oma elus midagi muuta ja tegid esimese julge sammu, oled juba võitja! Seda suudavad tegelikult teha väga vähesed inimesed. Sa saad kindlasti hakkama!

Buduaarile Zoja Lihatchova
Ilmunud ajakirjas Buduaar