Sinu Facebooki-konto võib su masendusse viia

Sinu Facebooki-konto võib su masendusse viia

Kas teadsid, et sinu sotsiaalmeediakontod võivad muuta su stressile vastuvõtlikumaks?

Kas teadsid, et sinu sotsiaalmeediakontod võivad muuta su stressile vastuvõtlikumaks?

Me kõik teame, et õnnetute inimeste seltsis aja veetmine võib meidki õnnetuks teha, kuid selgub, et masendus ei nakkagi vaid otsesel kokkupuutel! Negatiivsed uudised ja postitused sinu Facebooki-seinal või Twitteris mõjuvad meeleolule täpselt sama laastavalt, selgub National Academy of Science värskest uurimusest.

Uurimuse aluseks oligi teadmine, et reaalse elu emotsioonid kanduvad inimeselt inimesel. Teadlased soovisid kindlaks teha, kas sama toimib ka interneti vahendusel. Uuringus osalema valiti 689 000 suvalist Facebooki-kasutajat, kelle uudistevoogu seinal täiendati kas positiivsete või negatiivsete uudistega

Tulemustest selgus, et inimesed, kelle uudisvoos oli vähem positiivset, tegid ise palju negatiivsemaid postitusi ja väljendasid negatiivseid tundeid. Samas kasutajad, kel olid voos valdavalt positiivsed uudised, peegeldasid seda ka oma postitustes.

Seda arvesse võttes soovitavad teadlased üle vaadata, kes teie Facebooki sõbralistis täpsemalt on. Kui mõni negatiivsusest pulbitsev tegelane pole teile väga lähedane, tasuks tema postitused oma seinalt blokeerida, et ta ei saaks oma väljaelamistega teie stressitaset tõsta.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid