Suhkur on läbi aegade kõige sõltuvusttekitavam ja ohtlikum narkootikum

„Magusatel jookidel peaksid olema tubakatoodete sarnased hoiatussildid, mis hoiatavad suhkru ohtlikuse ja sõltuvusttekitavuse eest,“ arvab Amesterdami tervishoiu juht.

„Magusatel jookidel peaksid olema tubakatoodete sarnased hoiatussildid, mis hoiatavad suhkru ohtlikuse ja sõltuvusttekitavuse eest,“ arvab Amesterdami tervishoiu juht.

Amsterdami tevishoiu juht Paul Van Der Velten soovib, et Amsterdamis, kus kanep on legaliseeritud, oleks suhkru tarbimine rangelt seadusega reguleeritud. 

„Samamoodi nagu alkohol ja tubakatooted, on ka suhkur sõltuvusttekitav. Valitsus peaks selle kasutamist pärssima. Suhkru tarbijaid peaks hoiatama selle ohtlikuse eest,“ kirjutas ta ametlikul rahvatevise veebilehel. 

„See võib tunduda liialdusena, kuid suhkur on läbi aegade üks ohtlikuim narkootikum ja see on väga kergesti kättesaadav igal pool maailmas.“

Oma uurimustöös toob Van Der Velten välja, et erinevalt rasvast ja muudest toitainetest tekitab suhkur rahuldamatu soovi söömist jätkata. Seda kasutavad ära aga toiduainete tööstused, et oma toodete tarbimist suurendada. 

Suhkrut süües tahad seda veel ja veel, isegi kui kõht ei ole enam tühi. Süües aga näiteks muna, võid selle söömise millal iganes lõpetada. Andke kellelegi küpsiseid ja ta soovib neid veel ja veel ning jätkab isegi siis, kui tunneb juba kõhus valu. 

Suhkur on üks sõltuvuse liike. Magusa söömisest on sama raske lahti saada kui näiteks suitsetamisest. 

Tervishoiuametid tahaksid, et kehtestataks suhkrumaks ja samuti piirmäärad, palju võivad toiduainetootjad oma toodetesse suhkrut lisada. Samuti sooviksid nad, et magusal ja karastusjookidel oleksid peal tubakatoodete sarnased hoiatussildid, et suhkur on ohtlik ja sõltuvusttekitav. Samuti peaks olema keelatud müüa magusat ja limonaadi koolides. 

 

Allikas telegraps.co.uk