Suudlemine on tervisele kasulik

Suudlemine on tervisele kasulik

Alles hiljuti tegid teadlased avastuse, et miks me suudeldes silmad sulgeme. Nüüd on leitud, et kuigi enamik meist teab, et suudlemine on tervisele kasulik, on raske öelda, kuidas see täpsemalt meie tervisele mõjub. Meditsiinitöötajad väidavad, et suudlemine pole ainult mõnus, vaid on ka üsna hea ravim paljude haiguste vastu, kirjutab Geniusbeauty.

Alles hiljuti tegid teadlased avastuse, et miks me suudeldes silmad sulgeme. Nüüd on leitud, et kuigi enamik meist teab, et suudlemine on tervisele kasulik, on raske öelda kuidas see täpsemalt meie tervisele mõjub. Meditsiinitöötajad väidavad, et suudlemine pole ainult mõnus, vaid on ka üsna hea ravim paljude haiguste vastu, kirjutab Geniusbeauty.

Suudlemine ja veresoonkond
Suudlemine on kasulik meie vereringesüsteemile, sest kui me suudleme, tõuseb pulsi tempo kuni 110 löögile minutis. See on heaks treeninguks veresoonkonnale.

Suudlemine ennetab kopsuhaiguseid
Peale suudlemist töötavad kopsud tugevamini, tehes 60 sissetõmmet regulaarse 20 asemel. Selline “ventilatsioon” on heaks tõkkeks kopsuhaigustele.

Suudlemine ja hammaste tervis
Osad hambaarstid usuvad, et suudlemine ennetab hambaaukude teket. Tõepoolest, suudlemine stimuleerib salvei voolu, mis elimineerib happelise kihi hammastelt.

Suudlemine kui stressiravim
Suudlused, mis kestavad kauem kui kolm minutit, aitavd meil võidelda stressi ja selle tagajärgede vastu. Pikad suudlused päästavad valla biokeemiliste reaktsioonide ahela, mis hävitavad stressihormoone.

 

Alice Kess