Tahaks kogu aeg midagi magusat…

Tahaks kogu aeg midagi magusat…

Kas tahaksid koguaeg midagi magusat süüa? Tunned, et sul ei saa kunagi magusast isu täis? Ja mida rohkem sa sööd, seda rohkem sa tahad? Millal see võitlus magusaisuga küll läbi saab?

Kas tahaksid koguaeg midagi magusat süüa? Tunned, et sul ei saa kunagi magusast isu täis? Ja mida rohkem sa sööd, seda rohkem sa tahad? Millal see võitlus magusaisuga küll läbi saab?

Miks me armastame magusat? Suhkrutarbimine vallandab ajus õnnehormoonid, mis tekitavad meis heaolutunde. Liigne suhkur tõstab aga paraku insuliinitaset ning soodustab seega diabeedi ja südamehaiguste arengut. Ja kuidas see veel kehakaalule mõjub!

Kuidas oma isudest võitu saada? Magusaisu ohjeldamiseks ei ole olemas ühtegi kindlat ravimit, kuid üldiselt mida vähem sa magusat sööd, seda vähem sa magusat tahad. Kõlab lihtsalt? Toome välja mõned nipid, mis magusaisu vähendada aitavad.

Proovi leida mingi asendus. Üldiselt tekib inimestel isu magusa järele pärast sööki või hilisel pärastlõunal. Proovi asendada maiustused millegi muuga, näiteks rosinad, väike puuvili, või mingi muu kerge vahepala, mis oleks toitev ja mida oleks lihtne kaasas kanda. 

Kannata, kuni magusaisu üle läheb. Paljud toitumisspetsialistid ütlevad, et isud kestavad paar minutit. Nii, et kui kannatad selle ära, siis isu kaob ja tunned ennast paremini. Kui sul magusaisu tekib, proovi 10 minutit sellest mitte mõelda ja tegeleda millegi muuga. Helista sõbrale, tee väike jalutuskäik või tee midagi muud, mis sinu mõtted magusast eemale võtaks. 

Sea endale päevaeesmärgid ja kui need täidetud, siis premeeri ennast. Suhkrusõltlase jaoks ongi kõige raskem saata mööda päev ilma magusat söömata. Mida kauem suudad magusast eemale hoida, seda lihtsam on magusaisust lahti saada. Mõtle enda jaoks välja mingi preemia, mille nimel pingutada. Näiteks pane oma rahakassase iga päev euro selle eest, et ei söönud magusat ja ei kulutanud seda raha magusa peale. Kuu lõpus saad selle raha enda peale kulutada – mine näiteks maniküüri või kosmeetiku juurde. 

Otsi endale kaaslane, kellega koos magusasöömisest loobuda proovite. Koos on alati lihtsam eesmärgist kinni pidada ja rasketel aegadel toeks olla. Kui sul on elukaaslane või lapsed, siis vähenda ka nende magusa tarbimist. See tervislik harjumus on ju neilegi kasulik. Alustuseks viska oma külmikust ja kappidest välja kõik magusaahvatlused. 

Hoidu ahvatlustest harjunud olukordades. Kui sulle meelidib kasutada tööl olles snäkiautomaate või käia näiteks bensiinijaamadest snäkke ostmas, siis proovi oma harjumusi muuta. Ära hoia oma rahakotis münte, kuna need on ahvatlus väikseid maiustusi osta. Bensiini püüa osta siis, kui keegi sinuga kaasas on – üksi on ahvatlusele raskem vastu panna. 

Nii raske, kui seda ka uskuda poleks, siis sa OLED SUUTELINE ohjeldama oma magusaisusid. Ning lisaks kaalukaotusele on garanteeritud ka parem enesetunne ja rohkem energiat. 

 

Keit Laisaar