TEADLANE PALJASTAS: kookosrasv on tegelikult tervisele kahjulik!? Video

TEADLANE PALJASTAS: kookosrasv on tegelikult tervisele kahjulik!? Video

Kookosrasva peetakse üheks kõige kasulikumaks ja mitmekülgsemaks rasvaks. Seda saab kasutada peaaegu iga asja puhul – köögis, kosmeetikas, meditsiinis jne. Hiljuti selgus aga, et tegelikult polegi kookosrasv nii kasulik, nagu me esialgu arvasime, vaid tegelikkuses on see tervisele lausa ohtlik, vahendab Business Insider Deutschland. 

Maineka Harvardi ülikooli vähiuurijana tuntud professor Karin Michaels avaldas Youtube’is saksakeelse loengu, kus nimetas kookosrasva täielikuks mürgiks. Dr. Michaels hoiatas, et viimaste aastate trenditoiduaine pole sugugi nii tervislik, kui mõista on antud. 

See on üks hullemaid toiduaineid, mida inimene võib endale sisse süüa,” sõnas ta oma loengus. 

Professori sõnul ohustab kookosrasva söömine südant. Nimelt koosneb see peaaegu täies mahus küllastunud rasvhapetest, mis ummistavad veresooni. Samuti aitavad küllastunud rasvhapped kaasa halva kolesterooli (LDL) tekkele, mis pikas perspektiivis ja suures koguses on soodustav tegur erinevate veresoonkonna- ja südamehaiguste tekkeks.

See ei tähenda aga seda, et peaksid kookosrasva koheselt ära viskama, vaid muuda lihtsalt selle kasutusala. Söömise asemel kasuta seda kehale määrimiseks, juuksemaskide tegemiseks või küüntehoolduseks. 

Vaata dr. Michaelsi täispikka loengut allpool olevast videost: 

 


Sarnased artiklid