TEADLASE TÕESTUS: rammusa jäätise söömine on naistele tervislik

Jäätist peetakse üheks kõige süütumaks magustoiduks üldse, sest võrreldes näiteks koogi ja šokolaadiga sisaldab see siiski tunduvalt vähem kaloreid. Kuid vaatamata sellele kuulub ka jäätis paljude naiste silmis niiöelda keelatud toitude kategooriasse, mida endale pigem harva lubatakse, sest soovitakse saledat figuuri hoida.

Jäätist peetakse üheks kõige süütumaks magustoiduks üldse, sest võrreldes näiteks koogi ja šokolaadiga sisaldab see siiski tunduvalt vähem kaloreid. Kuid vaatamata sellele kuulub ka jäätis paljude naiste silmis nii-öelda keelatud toitude kategooriasse, mida endale pigem harva lubatakse, sest soovitakse saledat figuuri hoida.

Harvardi ülikooli teadlased jõudsid uuringu käigus aga arusaamisele, et rammusa koorejäätise söömine on naise tervisele lausa kasulik.

Nimelt selgub, et nii täispiima kui ka koorejäätise tarbimine võib parandada naise viljakust. Antud uuringu raames jälgiti enam kui 18 000 naise toitumisharjumusi ning selgus, et naistel, kes tarbisid koorejäätist kaks või enam korda nädalas, oli 38% väiksem ovulatsiooniprobleemidega seotud viljakuse risk kui neil, kes jäätis ei söönud.

Lisaks ei saa jätta mainimata, et koorejäätis sisaldab luid tugevdavat kaltsiumit ning lisaks leidub selles maiuses ka lihastele hädavajalikku valku.

Allikas: Shape