TEADLASTE JAHMATAV AVASTUS: suhkur põhjustab vähki!?

10 kommentaari
TEADLASTE JAHMATAV AVASTUS: suhkur põhjustab vähki!?

Viimastel aastatel on saanud suhkrust veelgi põlatum toiduaine kui seda on rasv. Hiljuti avaldatud uuringust selgus, et Belgia teadlased leidsid selge seose suhkru ja vähi vahel, vahendab ajakiri Me Naiset. 

Üheksa aastat kestnud uurimusest selgus, kuidas suhkur, mida kasutavad vähirakud, mõjutab vähkkasvajate teket: suhkur justkui äratab vähirakud ja paneb need vohama.

Energia saamiseks kasutavad kõik organismi rakud suhkrut, kuid vähirakkude suhkruvajadus on nende kiire pooldumise tõttu veelgi suurem. Tegu on pikalt tuntud Warburgi nähtusega, mille kohaselt kasutavad vähirakud võrreldes tervete rakkudega suhkrut mõnevõrra enam, et toota energiat.

Teadlased ei tea siiani, millest selline nähtus tuleneb, kuid nüüd on vähemalt selgunud, mis rakutasandil tegelikult toimub. 

“Meie uuringust selgus, kuidas vähirakkude hüperaktiivne suhkrutarbimine viib vähi arengu ja kasvuni,” sõnas professor Johan Thevelein. 

Lihtsustatult selgitatuna paljastus uuringu tulemustest, et mida tugevam on Warburgi nähtus, seda agressiivsem on ka vähk.