Telefon võib teie beebiplaanidele kriipsu peale tõmmata

Telefon võib teie beebiplaanidele kriipsu peale tõmmata

Kui üritate partneriga last saada, tasuks üle vaadata, kus mees oma mobiiltelefoni hoiab.

Kui üritate partneriga last saada, tasuks üle vaadata, kus mees oma mobiiltelefoni hoiab. Kui telefoni asukoht on pükste esitaskus, lähedal “perekonnajuveelidele”, tuleks mehel oma harjumusi muuta, sest vastavalt Environment Internationalis avaldatud artiklile võib ta sedasi oma spermat kahjustada. 

1492 mehe peal läbiviidud uuringust selgus, et elektromagneetiline kiirgus, mida telefonid põhjustavad, võib tugevalt mõjutada mehe viljakust. Uuringus võeti vaatluse alla sperma kogus, liikuvus ja suremisprotsent. Leiti, et meestel, kes kannavad telefoni pükste esitaskus, on sperma kvaliteet langenud tervelt üheksa protsendi võrra. 

“Keskmise hea tervisega mehe jaoks ei ole see muidugi mingi väga märkimisväärne tegur,” ütleb uuringu kaasautor Fiona MAthews Exeteri ülikoolist. Isegi, kui mehe sperma on üheksa protsenti halvem, ei tähenda see, et ta poleks võimeline lapsi saama. Aga seda eeldusel, et muidu on tema kvaliteedinäitajad väga head. Kui probleeme on juba varemgi, saab sellest juba oluline mõjutegur.

Nii et kui te juba ammu titte igatsete, aga kuidagi tulemuseni ei jõua, tasuks mehel oma telefoni asukohta muuta. 

 

Buduaar.ee